28.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přínos spolupráce firmy Amazone s platformou FieldView

Pro to, aby se systémy precizního zemědělství staly ještě srozumitelnějšími a přístupnějšími pro zemědělce, spolupracuje firma Amazone s platformou FieldView. Tato platforma z Bavorska má ve své oblasti přední postavení. Spolupráce cílí na to, aby došlo ke zlepšení konektivity a propojení mezi pokročilými digitálními systémy platformy FieldView a precizními závěsnými stroji firmy Amazone.

Pro zemědělce by přínos spočíval v tom, že by profitovali z jednoduchého a praktického digitálního zaevidování všech relevantních agronomických dat, což představuje milník ve vývoji digitalizace zemědělství.

Objektivní pohled do porostů

Jedním ze stěžejních cílů platformy FieldView je, umožnit zemědělcům hlubší a objektivní pohled do jejich porostů a polí. Aby to bylo možné, je třeba zajistit plnohodnotnou integraci a komunikaci mezi stroji Amazone a platformou FieldView Drive. Již v minulosti existovala základní kompatibilita s polními postřikovači a odstředivými rozmetadly firmy Amazone. Společně se pracovalo na tom, aby se vylepšila dokumentace při lokálně variabilní aplikaci živin na pozemky na základě předpisových map.

Pokud je to zapotřebí, pak mohou odstředivá rozmetadla firmy Amazone při práci dle údajů na předpisové mapě dávkovat jiné množství hnojiva na levé a jiné na pravé straně. V platformě FieldView je kdykoli možné provádět digitální evidenci skutečně aplikovaných množství hnojiva i v takových případech, kdy rozmetadlo Amazone pracuje s aktivním systémem VRA.

Dokumentace i při setí a hnojení

Oba partneři se vhodně doplňují i v technologii secích strojů značky Amazone. A to obzvláště v případech, kdy se do půdy aplikují při jednom přejezdu různá osiva či ještě i hnojiva. V jedné z dalších aplikací FieldView Cab bude všem zákazníkům zpřístupněna nově vytvořená kompatibilita pro secí stroje Amazone. Tato inovace umožní v průběhu setí plnohodnotně zaevidovávat výsevky jednotlivých osiv i dávky hnojiva, a získaná data pak využívat jako vstupní údaje pro analýzy a hodnocení hospodaření.

Zemědělci, využívající platformu FieldView, budou moci v budoucnosti využívat i předpovědi počasí pro lepší nastavení svých strojů Amazone.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down