31.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postřiková ramena Amazone Super-L3 se záběrem až 48 m

Pro náročné uživatele a velké pracovní záběry vyvinula firma Amazone postřiková ramena Super-L3. Chytrá konstrukce napodobující design křídel letadel činí tato ramena velmi lehkými a současně značně stabilními.

Díky možnostem sklopení mohou tato ramena pracovat i při jen dílčím záběru. Vedle známých a v praxi osvědčených ramen Super-L3 se záběrem 36 – 42 m představila firma Amazone na podzim 2023 ještě nová provedení se záběrem 30 m, 33 m, 45 m a 48 m. S variantami 45 m a 48 m přichází Amazone s kompletně nově vyvinutým systémem tlumení výkyvů. Tento systém se bude uplatňovat u všech provedení ramen Super-L3 se záběrem od 39 metrů.

S redukčními klouby

Na koncích mohou mít na přání redukční klouby, potom mohou být 42 m široká ramena sklopena na záběr 40 anebo 39 m. Ramena o záběru 39 m mohou být tímto způsobem sklopena na záběr „jen“ 36 m. Zrovna tak je možné provést jednostranné sklopení ramene až ke vnitřní části výložníku, pokud je zapotřebí se například vyhnout překážce na poli.

Vysoká tuhost ramen

Vysoká tuhost postřikových ramen Super-L3 je dána promyšlenou strukturou nosníků a profilů. Koncové části ramen udržují v požadované poloze klouby s hydraulickým předpětím. Jakmile by ale došlo ke kontaktu ramen s překážkou, umožní tyto klouby vychýlení konce ramen. Po pominutí překážky jsou koncové části ramen opět vráceny do původní polohy. Výsledkem je zcela klidné chování ramen.

Speciální systém skládání, integrovaný v konstrukci, se stará o to, že ramena mají v transportní poloze kompaktní rozměry.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down