11.03.2024 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro kvalitní zastýlání

Společnost Kuhn Center CZ a. s. představila v kulturním domě ZD Krásná Hora nad Vltavou a. s. výrobní portfolio firmy Kuhn a v praktických ukázkách předvedla techniku do živočišné výroby.

Široké portfolio nabízí firma Kuhn i v kategorii rozdružovačů a zastýlacích vozů. Modely Primor patří dlouhodobě k nejprodávanějším rozdružovačům v České republice. Vyrábějí se jako nesené i tažené, hydraulicky nebo mechanicky poháněné. Svým objemem vyhoví každému zájemci.

Bohatá nabídka

V nabídce jsou modely Primor 2060 M s objemem 2 m3 pro jeden kulatý balík o průměru až 1,8 m nebo hranolový balík 1,2 x 1,2 x 2,7 m, dále Primor 3570 M s objemem 3,5 m3 (1 x 2 m/2 x 1,5 m nebo 1,2 x 1,2 x 2,7 m) a největší Primor 5570 M s objemem 5,5 m3 (2 x 2 m/3 x 1,5 m nebo 1,2 x 1,2 x 3 m).

V praktické ukázce se představil rozdružovací vůz Kuhn Primor 3570 M, nejprodávanější typ rozdružovacího vozu u nás. Vana o objemu 3,5 m3 pojme dva válcové balíky o průměru 1,5 m nebo jeden o průměru 2 m, popřípadě hranolový balík až do délky 2,7 m. Balíky si obsluha naloží pomocí zadních hydraulických vrat. V jejich blízkosti je umístěn lapač kamenů. Posuvný pás posléze posouvá balík k rozdružovacímu válci se 48 noži. Regulační jehly nastavitelné ve třech polohách regulují přísun slámy k rozdružovacímu válci a metači. Mezi velké přednosti rozdružovačů Primor patří systém Polydrive, který brání ucpání metače. Při spuštění stroje se nejdříve zapne metač. Po dosažení příslušných otáček lze následně sepnout rozdružovací válec, od něhož putuje hmota do metače. Jako poslední se zapíná pás pro posuv balíku k válci. Systém Polydrive umožňuje také vypínat rozdružovací válec bez ohledu na metač. To přináší menší energetické požadavky při zapnutí metače. Možnost vypnout rozdružovací válec ocení obsluhy například při objíždění překážek, například napáječek, sloupů, chodeb apod. Metač s osmi lopatkami pracuje při otáčkách 270 a 540/min. Komín s otočí v úhlu 300 º metá slámu napravo do vzdálenosti 18 m, doleva až 13 m. Nerezová vložka spodní poloviny metače prodlužuje jeho životnost. Příjemnou drobností je ukazatel otevření zadních vrat a také rychlosti posuvu dopravníku. Nároky rozdružovače na traktor jsou minimální – jeden jednočinný hydraulický okruh s volnou vratkou a minimální výkon na vývodovém hřídeli 50 k.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down