04.03.2024 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro mělké i hluboké kypření

Německý výrobce strojů na zpracování půdy Köckerling má ve svém portfoliu řadu talířových a radličkových modelů. Mezi velmi oblíbené patří modulární radličkový kypřič Vector.

Köckerling Vector je čtyř nosníkový radličkový kypřič s velkou průchodností rámu, určený pro mělké i hluboké kypření půdy. Pracovní hloubku lze pomocí funkce Easy-shift hydraulicky plynule nastavovat z kabiny traktoru.

S radličkou, křídlem či dlátem

Pro různé typy půdního zpracování se používají různé pracovní orgány. Na mělkou hloubku do 10 cm je to jednodílná radlička široká 32 cm, na podmítku do 15 cm se používá jednodílné křídlo se šířkou 35 cm a špice široká 8 cm, pro kypření do hloubky maximálně 25 cm se nasazují jen špičky široké 8 cm a pro hluboké kypření do maximální konstrukční hloubky 35 cm se používají úzká dláta široká 4 cm. Slupice jsou jištěny mechanicky dvěma vinutými spirálami nebo hydraulicky.

Za radličkovou sekcí následuje řada výškově nastavitelných nivelátorů a za nimi opět výškově nastavitelná smyková deska. Oba sledy pracovních orgánů solidně urovnají zkypřenou půdu a rozdrobí hroudy před vlastním zpětným utužením. O to se stará dvojitý STS válec s průměrem 530 mm se samočisticí schopností. Válec je odolný vlhkosti, nelepí se a vykazuje dlouhodobě minimální opotřebení. Posledním pracovním orgánem jsou nastavitelné zavlačovače.

Modulární konstrukce stroje umožňuje tři základní pracovní záběry dále rozšířit montáží bočních sekcí ze 4,6 na 6,2 m dále z 5,7 na 8 m a ze 7 na 9 m. 

Při práci jede Vector po předních opěrných kolech a zadním dvojitém STS válci. Pracovní hloubku, kterou řidič nastavuje z kabiny, lze zobrazovat na monitoru traktoru a po napojení na palubní počítač ji lze dokonce ovládat pomocí paměťového media.

Optimální pracovní rychlost se pohybuje od 12 do 14 km/hod.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down