20.12.2021 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro údržbu luk a pastvin

Firma SMS CZ je známá výrobou kvalitních strojů pro údržbu trvalých travních porostů. Některé stroje z výrobního programu si mohli zájemci prohlédnout na výstavě Den Zemědělce v Kameni u Pelhřimova. 

Pro zakládání a přisévání travních porostů je určen pneumatický secí stroj Smart 300. Široká výbava mu umožňuje vykonávat i polní práce a setí většiny běžných plodin. Konstrukci tvoří řada prutů o tloušťce 12 mm, bezúdržbové výsevní jednotky a volitelný zadní opěrný válec. Stroj provádí přísev do úzkých drážek a nepoškozuje drn.

Luční vály Titan jsou multifunkčním strojem, tvořeným smykovou sekcí, prutovými bránami, secí nástavbou APV s plošinou a volitelnými zadními válci. 

Jednou z dominant expozice byly luční vály Golem 540 s hmotností (po naplnění vodou) téměř 10 t. Stroj vybavený rovnací sekcí a dvouřadými prutovými bránami, secí nástavbou APV a vodou plnitelnými válci (mohou být i s hroty) dokáže sloučit několik operací do jednoho přejezdu. Po naplnění válců vodou má silný rovnací účinek, zejména při nápravě škod po divokých prasatech.

Prutové brány Lanio, které lze využít jednak jako polní brány pro mechanickou likvidaci plevelů, jednak pro údržbu trvalých travních porostů, jsou v nabídce firmy SMS CZ přibližně rok, ale výstava Den Zemědělce byla první větší akcí, kde mohly být veřejnosti představeny.

Pracovní orgány tvoří odpružené rovnací hrablo a prsty, které jsou rozestavené v šesti řadách a ve vzájemné vzdálenosti 25 mm. Stroj lze osadit prsty o síle 6 mm (pro lehké půdy), 7 mm (pro střední těžké půdy) nebo 8 mm (pro těžké půdy nebo travnaté porosty). Brány Lanio se vyrábějí v pracovních záběrech 3; 6; 9 a 12 m.

Mezi vystavenými stroji nemohly chybět ani cambridge válce, které jsou dlouhá léta součástí nabídky firmy SMS CZ. Pro polní nasazení je určen model Teran, který je využíván při válení osiva po zasetí nebo při rozbíjení hrud.

Více než polovina strojů, které byly součástí expozice, prošla inovacemi zlepšujícími funkčnost těchto strojů a jejich spolehlivost.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down