20.09.2022 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální software pro zemědělské podniky

Společnost WinFAS software s. r. o. má v oblasti vývoje a prodeje ekonomického informačního systému WinFAS již více než třicetiletou tradici. Tento systém využívají zákazníci v zemědělských podnicích v celé České republice. Přináší jim přesnou evidenci, zjednodušení řady činností a propojení jednotlivých oblastí výroby s účetním modulem.  

Systém WinFAS je navržen jako modulární, a tak je na rozhodnutí každého zákazníka, zda si vybere pouze některé z nabízených modulů nebo využije možnost komplexního propojení modulů. Chod společnosti, vývoj nových produktů a technickou podporu zákazníkům zajišťuje široký tým programátorů a odborných konzultantů.

Možnost volby

Kompletní systém WinFAS se skládá ze široké škály modulů, pokrývající veškeré činnosti nejen v zemědělské výrobě. Je na uživateli, pro jaké moduly se rozhodne. Je možné implementovat systém jako celek, případně postupně přidávat moduly podle potřeby uživatele. Systém umožňuje přímý přenos dat z jednotlivých modulů do účetnictví. To ovšem neznamená, že zákazník nemůže mít vlastní speciální systémy od jiných dodavatelů. WinFAS je koncipován jako otevřený systém, proto je možné a v praxi běžné řešení integrace (přímé provázání) se systémy třetích stran.

Nabídka pro zemědělské podniky

Moduly pro zemědělce jsou zaměřeny na čtyři hlavní oblasti – živočišnou a rostlinnou výrobu, mechanizaci a evidenci pozemků. Modul Živočišná výroba je určen pro kompletní správu chovatelské agendy. Skládá se ze čtyř částí – Evidence zvířat pro základní evidenci změn zvířat, Ústřední evidence pro komunikaci s centrálním registrem zvířat, Zootechnická evidence slouží pro vedení záznamů reprodukcí a nemocí, a nakonec aplikace Přirozená plemenitba vhodná pro evidenci volně ustájeného masného skotu. Modul Rostlinné výroby umožňuje evidovat produkci veškerých plodin. Jeho součástí jsou aplikace Evidence osevních plánů na půdních blocích, Agroevidence obsahující funkce pro evidence hnojení a aplikací POR, Vážní deník pro posklizňovou evidenci plodin, Zelená nafta a aplikace pro napojení na LPIS s možností stažení půdních bloků včetně mapových zákresů. Vše kolem podnikových vozidel a strojů eviduje modul Mechanizace. Najdeme v něm aplikaci pro Evidenci vozidel a správu vozového parku, aplikaci pro evidenci práce zaměstnanců, dále aplikaci pro importy dat z GPS s možností vygenerovat záznamy do výkazů práce, nebo aplikaci pro importy dat PHM z vlastních stojanů. Vedením záznamů o jednotlivých parcelách, listech vlastnictví, oprávněných subjektech, budovách a pachtovních smlouvách se zabývá modul Pozemky.

Více v 9. čísle Farmáře.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down