Rodinná firma s dlouholetou tradicí I

Společnost Unimarco a. s. se sídlem v Zádveřicích na Zlínsku uspořádala návštěvu dvou italských výrobců techniky pro sklizeň pícnin. Prvním byla firma Mascar, tím druhým společnost Sitrex. Výrobky obou značek mají své místo v nabídce firmy Unimarco, a tak nás zajímalo, kde a jak se rodí.   

První reportáž věnujeme značce Mascar. Tato firma z italského města Grumolo delle Abbadesse se specializuje na výrobu lisů, baliček a secích strojů. V současné době tvoří výrobní závod dvě výrobní haly, jedna o ploše 10 000 m², druhá s rozlohou 20 000 m². V nedávné době byly kryté výrobní prostory rozšířeny přístavbou o dalších 3300 m².

Produkce firmy Mascar zdaleka nekončí na místním trhu, naopak celých 70 % vyrobených strojů směřuje do více než 35 zemí světa. Cílem firmy Mascar je výroba kvalitních a spolehlivých strojů za velmi dobrou cenu a současně také maximální péče o zákazníka. Vedení společnosti je přesvědčeno, že se tyto cíle daří plnit a věří, že výrobky Mascar i v budoucnu obstojí ve srovnání s konkurenčními stroji nejvyšší třídy.

 

Od poloviny dvacátého století

Zakladatelem firmy Mascar je italský podnikatel Antonio Maschio. Firma Mascar však není jeho první firmou. Již v roce 1950 založil firmu Maschio, do níž přibral i svého bratra Giorgia. Byla to jedna z prvních italských firem po druhé světové válce, která se orientovala na výrobu strojů pro zemědělství. V roce 1997 z firmy odešel a přijal novou výzvu. Koupil firmu Carraro (není totožná s firmou Antonio Carraro). Firma Carraro vyráběla do té doby velmi široký sortiment strojů, od mulčovačů přes secí stroje až po techniku pro závlahy. Poté, co firmu Carraro koupil, přejmenoval ji Antonio Maschio na Mascar, tedy spojení jména Maschio a názvu původní firmy Carraro.

Následně Antonio Maschio vyměnil management a pustil se do náročného procesu přeměny firmy. Nebyl spokojen s kvalitou a konkurenceschopností tehdejších výrobků firmy. Společně se svými dětmi, dcerou Mariateresou a synem Ing. Santem Maschiem, který je dnes prezidentem společnosti, se pustili do restrukturalizace podniku. Následovalo dlouhé období konsolidace. Dnes je kvalita strojů Mascar na velmi vysoké úrovni a snese přísná kritéria. Důkazem je i nedávno podepsaná smlouva s firmou New Holland o výrobě lisů modelových řad Corsa a Tuareg v barvách New Holland. Prodejci značky New Holland je budou nabízet ve Francii, Německu a Španělsku. Lisy vyrábí Mascar i pro značku Sitrex. Tyto lisy jsou určeny pro severoamerický trh.*

Celý článek vyjde v týdeníku Zemědělec a časopisu Farmář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *