07.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozmetadla s nízko uloženým těžištěm

Výrobce Jeantil má ve svém sortimentu také jednonápravová a dvounápravová rozmetadla Jeantil EVR 18-14 a Jeantil EVR 23-16. Model Jeantil EVR 18-14 s objemem korby 17,2 krychlového metru patří do kategorie jednonápravových rozmetadel s maximálním celkovým zatížením 14 000 kg.

Nápadným znakem tohoto rozmetadla Jeantil jsou dvě velká kola po stranách hluboko zpuštěné korby. Díky speciální konstrukci korby má rozmetadlo Jeantil EVR 18-14 nízko uložené těžiště a s tím je spojena značná svahová dostupnost. Ke korbě je integrována mechanicky odpružená oj. Tato koncepce zaručuje stroji také nízkou nakládací výšku.

Dvě možnosti rozmetacího ústrojí

Stroj může být vybaven rozmetacím ústrojím s vertikálně (EPAN 5) nebo horizontálně (EPAN 6) uloženými šneky. U šneků uspořádaných svisle je rozmetávaný materiál vrhán dozadu i do stran. Provedení s horizontálně uloženými šneky pak využívá dva kotouče navíc.

Zemědělci se zvláště vysokými nároky na preciznost aplikace si mohou nechat rozmetadlo na přání vybavit systémem hraničního rozmetání, ovládaným hydraulicky z kabiny. Rozmetací ústrojí je jištěno lamelovou spojkou s volnoběžkou. Obě verze rozmetacího ústrojí splňují požadavky zemědělců na rovnoměrné rozmetání hnoje. Ten je k rozmetacímu ústrojí dopravován z ložné korby rozmetadla podlahovým dopravníkem.

Přednastavené lopatky z Hardoxu

Šneky jsou osazeny přednastavenými Hardox lopatkami pro různé druhy materiálu. Tyto lopatky slouží k drcení a optimální aplikaci rozmetaného produktu. Provedení EPAN 5 s dynamicky vyváženými šnekovicemi se nejvíce hodí k rozmetání dobytčího hnoje v nízkých i vysokých dávkách. Naproti tomu provedení EPAN 6 s rozmetacím stolem se dvěma kotouči se hodí i pro aplikaci kalů, drůbežího trusu, kompostů a vápence. Techniku Jeantil na našem trhu prodává společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down