07.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšíření sortimentu nesených pluhů Amazone

V roce 2022 představila firma Amazone další z otočných pluhů, pocházejících z vlastního vývoje. Měl název Teres a disponoval možností plynule měnit pracovní záběr všech orebních těles. Nyní přichází Amazone s novou řadou nesených pluhů Teres 300. Ta má možnost stupňovitě měnit záběr orebních těles, jejichž sortiment je navíc rozšířený.

Díky novým produktům se tak vhodně rozšiřuje sortiment otočných pluhů. Výrobce Amazone nabízí tak nesené pluhy Terex se čtyřmi, pěti anebo šesti páry orebních těles s plynulou hydraulickou anebo manuální stupňovitou změnou záběru pro traktory o výkonu až do 221 kW/300 k.

Stupňovitá změna záběru

Nové pluhy jsou vhodným řešením pro podniky, které při orbě nepotřebují provádět změny v nastavení pracovního záběru pluhu. Pracovní záběr je možné nastavovat na 35, 40, 45 anebo 50 centimetrů na jedno těleso.

Nesené pluhy Terex 300 firmy Amazone se vyznačují nízkým tahovým odporem a výbornou kvalitou práce. Kromě toho se nová orební tělesa i při vyšších rychlostech pyšní velkou odolností vůči opotřebení.

Paralelogram v nastavovacím centru

Co se týká nastavení pracovního záběru prvního orebního tělesa, to se u pluhů Teres 300 a 300 S provádí standardně manuálně, na přání pak plynule hydraulicky.  Ve druhém případě je možné nastavení provádět pohodlně ze sedadla řidiče a kdykoli přizpůsobit proměnlivým půdním podmínkám či svažitosti pozemku.

Další přednosti v komfortu nastavení i preciznosti práce pak přináší paralelogramové uspořádání v nastavovacím centru. Pokud dojde ke změně nastavení prvního orebního tělesa, není nutné upravovat nastavení pluhu pro průběh tahové linie. Její přizpůsobení proběhne samočinně prostřednictvím paralelogramu.

I nové nesené pluhy Terex 300 jsou osazeny nově vyvinutými orebními tělesy SpeedBlade, která se vyznačují minimálním opotřebením v hlavní pracovní oblasti. Program orebních těles pluhů Teres 300 a Tyrok 400 se rozšiřuje o tělesa SpeedBlade WXL 35, vhodná díky své šroubovité odhrnovačce především pro střední až těžké půdy. Nová tělesa se kromě toho pyšní také čistotou brázdy a nízkým tahovým odporem. Svou sílu ukážou rovněž i při zaorávce velkých objemů organické hmoty.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down