Služby nabývají na významu

Společnost AGRIMA Žatec s. r. o. působí na trhu se zemědělskou technikou již 23 let. Za dobu své činnosti si vytvořila velmi silnou pozici v oblasti prodeje a servisních služeb zemědělské a komunální techniky. V současné době má tři střediska a svými službami pokrývá severní a střední Čechy.

Žateckou společnost (působící v nedalekých Staňkovicích) má mnoho zemědělců spojenou především se značkou New Holland, a to především díky mnoha prodaným traktorům a sklízecím mlátičkám. Stroje této značky jsou sice pilířem v obratech společnosti, ale nabídka techniky je mnohem širší. Jmenujme například značky Krone, Kuhn, Lemken, Amazone, Agrio, Wielton, Elho či Dondi.

Návštěva v době sklizně
Navštívili jsme firmu AGRIMA Žatec s. r. o. v sezóně, v době žní, a zajímalo nás, co pro ni letní období znamená. „Vzhledem k letošnímu průběhu počasí se sklizeň hodně posunula. Navíc naše tři sklízecí mlátičky, dvě předváděcí a jedna ve službách, včetně dopravní techniky stojí a čekají, až porosty a pole oschnou, aby mohly vyjet,“ říká úvodem jednatel společnosti Ing. Matěj Šubik a dodává: „Nás a naše zákazníky teď čeká ta horší polovina sklizně, protože porosty budou polehlé a také prorostlé, mlátičky je budou muset sbírat od země, a tak bude mnohem víc poruch adaptérů. Vzhledem k tomu, že se sklizeň zpozdila o čtrnáct dnů, čeká nás obrovský souběh prací, kdy sklizeň bude okamžitě následována zpracováním půdy a setím řepky, která by u nás měla být asi 20. srpna v zemi. Současně začínají provozovatelé bioplynových stanic pociťovat důsledek horší loňské úrody kukuřice, dochází k nedostatku materiálu do stanic, a tak se naše samojízdná řezačka nezastaví.“ Tento stres a nervozita se přenáší i na pracovníky servisu. Zákazníci chtějí opravit stroje hned, servis jim chce vyhovět, ale někdy je limitován jak vlastními kapacitami, tak jednotlivými dodavateli.
Na druhou stranu, tato hektická období někdy prodejcům zvyšují prodeje, protože si zemědělci více než kdy jindy uvědomují, že musejí mít svůj strojový park předimenzovaný, aby mohli v případě potřeby stihnout veškeré práce ve velmi krátkém časovém období. Reagují na to nákupem výkonnější techniky, ta však vyžaduje také kvalifikovanou obsluhu. A s tou má mnoho zemědělců problém.*

Celý článek vyjde v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Ústeckého kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *