Strojní vybavení pro zelené krmení

Na využívání každodenně připravovaného zeleného krmení existují různé názory. Řada odborníků na výživu jej doporučuje, na druhé straně se setkáme s názory, které takový způsob využití objemných krmiv odmítají. Bez ohledu na pohled odborníků na výživu a krmení přežvýkavců však máme k dispozici řadu zemědělských strojů a technologií, díky nimž můžeme systém zeleného krmení využívat.

Obecně můžeme konstatovat, že jde jak o běžnou techniku, kterou využijeme také k ostatním sklizňovým pracím, tak o standardní strojní vybavení, jež je doplněno prvky výbavy, které každodenní přípravu krmení usnadňují.
Takové stroje nabízí řada renomovaných výrobců sklizňové techniky, kdy požadované konstrukční úpravy patří do seznamu výbavy dodávané na přání. Stejně tak se někteří výrobci zabývají vývojem a výrobou speciální techniky, využitelné právě pro daný systém výživy skotu. Jednotlivé postupy se rovněž liší náročností na množství použité techniky nebo počtem pracovníků. Výkonnost daných technologií odpovídá velikosti stád, dopravním vzdálenostem, technologickým podmínkám či dispozicím stájových prostor. Na některá řešení zajištění zeleného krmení v podmínkách živočišné výroby se v krátkosti zaměříme.*
Celý článek Ing. Filipa Javorka vychází v květnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down