08.03.2024 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Summit pro inovace v zemědělství 2024 v Impact Hubu v Brně

Informace mají dnes cenu zlata. Vhodnou cestou, jak získat informace nejen od odborníků, ale i od úspěšných zemědělců, byl Summit pro inovace v zemědělství 2024 v Impact Hubu v Brně. Tato akce proběhla ve čtvrtek 7.3. a setkala se se značným zájmem.

Jednalo se již o několikátý ročník takového setkání. Partnery summitu byly společnosti Agromex a Clever Farm.

Aktivní zapojení do diskuzí

Summit nabídl kromě dvou prezentací též panelové diskuse, ve kterých se vhodnou aktivní cestou spojily nezávislé názory předních zemědělců, menších farmářů, mechanizátorů, agronomů a dalších odborníků z oboru. Přednášky a diskuze se věnovaly třem různým oborům. Kromě panelové diskuze se zájemci mohli seznámit s nejnovějšími aplikacemi, jako je FendtConnect či MyMex.

Praktické poznatky z čísel

Summit zahájil CEO společnosti Clever Farm Ing. Vojtěch Malina. První téma summitu bylo Vyhodnocení dat z precizního zemědělství. Během své prezentace se Adam Zlotý věnoval prezentaci na téma Vyhodnocení dopadů precizního zemědělství na zemědělském podniku.

Vyhodnocení je součástí služby precizního zemědělství Clever Farm a je realizováno jako workshop s objednatelem. Cílem je vyhodnocení dopadů variabilních agrotechnických opatření a nastavení kroků a strategií pro následující sezónu. Skládá se z několika oblastí: meteorologie, bilance živin, ekonomické dopady, výnosové mapy a PFP a závěry a vytvořená doporučení.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down