18.04.2024 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tajemství čerpadel Vogelsang VX odhaleno

Na dnu otevřených dveří společnosti AgriMachines SE měla svůj stánek také firma Vogelsang. Je to dáno i tím, že organizátor akce poskytuje servis na čerpadla této značky, která se využívají jak v cisternách, tak i v samojízdných aplikátorech Zunhammer.

Není ani divu, Vogelsang je jedna z předních strojírenských firem ve své oblasti. Na akci vystavená aplikační technika firmy Zunhammer využívá čerpadla Vogelsang s rotujícími písty různé velikosti, s různými průtoky, konkrétně řady VX.

Dlouhá životnost, malé nároky

Vogelsang VX jsou čerpadla, která se osvědčují dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Otáčením obou rotorů s HiFlow písty se čerpané médium dopravuje po jejich obvodu směrem k výstupu z čerpadla. Největší model čerpadla pracuje s tlakem až 16 barů a průtokem až 23 630 litrů za minutu.

Kromě části s rotujícími písty má každé čerpadlo Vogelsang VX ještě dvojici komor. V jedné komoře se nacházejí ozubená kola pro pohon obou rotorů. Tato komora má trvalou olejovou náplň. Vedle ní se nachází ještě další, menší komora, v níž se nachází olej pod tlakem a zabraňuje tak tomu, aby se čerpané médium dostalo do komory s ozubenými koly. Mezi touto komorou a komorou s rotujícími písty je usazeno několik speciálních těsnění, které si firma Vogelsang vyrábí sama.

Trvalé zavodnění

Pro správné fungování se doporučuje, aby čerpadla Vogelsang s rotujícími písty byla trvale zavodněna. Tomu také odpovídá uložení, například u samojízdného aplikátoru Zunhammer jsou u čerpadla uložené příruby do V. Čerpadlo se tak nachází dole, kde vždy nějaká kapalina  zůstane.

Menší příměsi čerpadlo Vogelsang VX zvládá, nicméně v praxi je mu předřazen lapač kamenů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down