07.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonná přepravní cisterna Fliegl v hliníkovém provedení

Výrobce Fliegl se intenzivně zabývá také technikou pro dopravu kejdy či digestátu z místa uložení na pozemek. Takovou výkonnou alternativou je nová přepravní cisterna pro automobilové tahače STF 30.000 Truck Line. Představena byla vůbec poprvé na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru.

Cisterna firmy Fliegl pojme celých 31 000 litrů kejdy. Pro co nejefektivnější provoz se pyšní celou řadou originálních řešení v oblasti podvozku i nádrže. Ty dovolují dosáhnout pohotovostní hmotnosti pouhých 5400 kilogramů u cisterny v hliníkové variantě.

Velká užitečná hmotnost

Při vývoji cisterny kladl německý výrobce důraz především na dosažení co nejvyšší užitečné hmotnosti. Tohoto cíle bylo dosaženo nízkou pohotovostní hmotností a velkou celkovou dovolenou hmotností na úrovni 35 tun. V naplněném stavu přitom na sedlovou spojku automobilového tahače připadá zatížení 11 tun.

Nápravy nové sedlové cisterny Fliegl dodává výrobce SAF. Vybaveny jsou kotoučovými brzdami. Pro vyšší komfort jízdy vyššími rychlostmi má podvozek ve standardní výbavě pneumatické odpružení. Do sériové výbavy patří také zvedání první nápravy a pro lepší manévrovatelnost, stejně jako šetrnější přístup k podkladu i řízení poslední nápravy podvozku.

Standardně s čerpadlem Vogelsang

Zrovna tak je standardem výbava čerpadlem s rotujícími písty Vogelsang, takže se cisterna může sama plnit hnojivem. Po dojetí na pole pak může řidič automobilového tahače využít rameno s dosahem sedmi metrů pro plnění nádrže aplikátoru kejdy. Rameno se může otáčet v rozsahu třistašedesáti stupňů. Na přání Fliegl dodává i dálkové proporcionální ovládání ramene.

V moderní logistice kejdy či digestátu na pozemky, v níž jsou kladeny vysoké požadavky na výkonnost, bude mít nová přívozní cisterna pro automobilové tahače Fliegl STF 30.000 Truck Line určitě výborné uplatnění. Představuje zdařilé spojení vhodné kapacity, výkonnosti a komfortu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down