07.05.2014 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tak trochu jiný zemědělský podnik

Zemědělské družstvo se sídlem ve Sloupnici, hospodařící v oblasti mezi Ústím nad Orlicí, Českou Třebovou a Litomyšlí, je zemědělským podnikem se širokým záběrem. Kromě klasické zemědělské výroby má také velké řeznictví, provozuje bioplynovou stanici a věnuje se prodeji a servisu zemědělské techniky, včetně zajišťování náhradních dílů.

O tom, jak ve Sloupnici hospodaří a především jakou techniku prodávají a servisně zajišťují, jsme si přijeli povídat s vedoucím střediska mechanizace Ing. Vladimírem Pavlišem.

Mechanizace, prodej a servis techniky

Mechanizační prostředky a dílny jsou součástí každého zemědělského podniku, ale ve Sloupnici mají ještě jeden rozměr. Kromě zajišťování vlastních úkolů jsou dílny využívány i pro servis techniky, kterou zdejší družstvo prodává.

Jak to všechno začalo? „První traktor Case IH zakoupilo družstvo v roce 1994, byl to tehdy model Case 7220, který v podniku později odpracoval 16 000 Mh. Se strojem jsme byli maximálně spokojeni, a tím začala dlouhodobá spolupráce s prodejní a servisní sítí traktorů Case IH v České republice a dvacetiletá éra traktorů a ostatní techniky Case IH ve Sloupnici,“ vzpomíná Ing. Pavliš a dodává: „Hlavním partnerem v oblasti prodeje strojů a dílů Case IH je v současné době společnost Cerea a.s. Na základě smlouvy prodáváme techniku Case IH, závěsnou techniku Great Plains, dopravní techniku ze ZDT Nové Veselí, cisterny Pichon a stroje značek Amazone a Kuhn. Dalšími prodávanými značkami jsou postřikovače Tecnoma, krmné vozy Siloking, manipulátory Dieci a stroje na zpracování půdy OPaLL AGRI.“

Celý článek vyjde v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Pardubického kraje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down