15.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro intenzivní nasazení

Obchodní spolupráce mezi společnostmi BONAGRO a. s. a P & L, spol. s r. o., trvá téměř třicet let. Za toto období dodal prodejce zemědělskému podniku z Blažovic desítky strojů. Čtyři z nich mají značku Köckerling a zajišťují základní zpracování půdy i přípravu před setím na téměř čtyřech tisících hektarech.

Zemědělská společnost BONAGRO a. s. byla založena v roce 1994. Ze svého střediska v Blažovicích, obci ležící v okrese Brno-venkov, obhospodařuje přibližně 4000 ha zemědělské půdy, z nichž je 3850 ha orné, zbytek tvoří trvalé travní porosty a 20 ha vinohradu. 

Výkonná technika je podmínkou

Zemědělský podnik obhospodařující 4000 ha musí být vybaven kvalitní, výkonnou a dlouhodobě spolehlivou technikou. Stejně důležitý je také rychlý a profesionální servis. Jednou ze společností, s nimiž BONAGRO spolupracuje dlouhá léta, je firma P & L, spol. s r. o., a její středisko v Hrubčicích. Za téměř tři dekády dodala společnost P & L do Blažovic desítky strojů. Významné postavení mezi nimi má technika na zpracování půdy německého výrobce Köckerling. Prvním modrým strojem Köckerling v Blažovicích byl hydraulicky stavitelný osmiřadý kypřič Vario 570 s pracovním záběrem 5,7 m. O osm let později, v roce 2012, obohatil park techniky předseťový kombinátor Allrounder-profiline-1450 s pracovním záběrem 14,5 m. V roce 2014 doplnil dva radličkové stroje třetí – Vector 900 s pracovním záběrem 9 m, těžký radličkový kypřič konstruovaný pro přípravu před setím, pro mělké zpracování strniště i hloubkové základní kypření půdy a zatím posledním produktem firmy Köckerling je opět kypřič Vario 570, který v loňském roce vystřídal ve službě svého letitého předchůdce.*

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Jihomoravského kraje. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down