Technika z Itálie do celého světa I

Italský výrobce zemědělské techniky Sitrex S. p. A. má již více než čtyřicetiletou tradici. Úspěšně přestál období, kdy někteří konkurenti krachovali, a vyvinul se v uznávaného výrobce techniky pro sklizeň pícnin a vertikálních krmných vozů. Výrobky Sitrex tak dnes pracují prakticky po celém světě.

Společnost Unimarco a. s. se sídlem v Zádveřicích na Zlínsku zorganizovala návštěvu italského výrobce techniky pro sklizeň pícnin a vertikálních krmných vozů – firmy Sitrex. A protože je pícní technika tohoto výrobce součástí nabídky společnosti Unimarco, přinášíme reportáž o historii a současnosti italského výrobce, jeho výrobním sortimentu a také o zákulisí výroby strojů.

Jak vše začalo
Společnost Sitrex založil v roce 1970 Giovanni Signorelli v městečku Trestina nedaleko města Perugia. S výrobou zemědělské techniky začal úplně od nuly. Prvními výrobky byla rozmetadla průmyslových hnojiv. Dnes je Sitrex uznávaným specialistou na techniku pro sklizeň píce, péči o trávníky a vertikální krmné vozy. Stroje vyrábí ve třech velkých moderních halách s vyspělou technologií výroby, umožňující dosahovat vysokých standardů kvality.

Cesta do světa
Počátky byly skromné. Nejdříve Sitrex prodával zemědělské stroje pouze v blízkém okolí. Netrvalo však dlouho a výrobky z Trestiny byly k vidění už v celé Itálii a od roku 1974 začal Sitrex zemědělskou techniku vyvážet i do dalších evropských zemí. K další expanzi došlo v první polovině osmdesátých let, kdy se výrobky Sitrex objevily v USA a následně od roku 1985 také v Kanadě, Austrálii či zemích Jižní Ameriky. Dnes tento italský výrobce exportuje téměř 99 % své výroby do více než 60 zemí světa a naplňuje tak význam zkratky SITREX – tedy kombinace slov Signorelli – Trestina – Export.*

Reportáž z výrobního závodu vyjde v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *