Technika z Itálie do celého světa II

Italský výrobce zemědělské techniky Sitrex S. p. A. má již více než čtyřicetiletou tradici. Úspěšně přestál období, kdy někteří konkurenti krachovali, a vyvinul se v uznávaného výrobce techniky pro sklizeň pícnin a vertikálních krmných vozů. Výrobky Sitrex dnes pracují prakticky po celém světě. Společnost Unimarco a. s. se sídlem v Zádveřicích na Zlínsku zorganizovala návštěvu italského výrobce techniky pro sklizeň pícnin a vertikálních krmných vozů - firmy Sitrex. V první části reportáže jsme se věnovali historii společnosti a návštěvě výrobního závodu, v druhé části se zaměříme na výrobní sortiment firmy Sitrex.

Sitrex vyrábí pro pícnináře …

Sitrex je v segmentu pícní techniky specialistou na shrnování a obracení. Vyrábí shrnovače a obraceče jak rotorové, tak s prstovými koly. V produkci shrnovačů s prstovými koly získal světové prvenství jak v počtu vyráběných modelů, tak v celkové roční produkci. Je také OEM dodavatelem strojů známým světovým značkám, které je prodávají pod svým jménem. Některé komponenty, například prstová kola, kterých vyrábí ročně přes 100 000, se montují na stroje mnoha dalších značek.

… i pro chovatele skotu

Tradice krmných vozů, které opouštějí závod Sitrexu, je téměř 40 let dlouhá. První krmný vůz vyrobila firma AGM v roce 1978 a byla tehdy jednou z prvních na světě. O devět let později sjel z výrobní linky první samojízdný míchací krmný vůz. Novodobá historie začíná v roce 2010, kdy Sitrex kupuje značku AGM a v následujícím roce krmné vozy integruje pod svojí značkou do výroby. Dlouhé období zkušeností, odstraňování nedostatků a vývoje vedlo k tomu, že se dnes krmné vozy pyšní velmi dobrým mícháním a vysokou kvalitou připraveného krmiva.*

Celý článek si přečtete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *