16.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tecnoma na výstavě Agritechnica

Na stánku společnosti Tecnoma byly vystaveny dva stroje. Jedním byl samojízdný postřikovač Laser, který je v sortimentu dlouhá léta a nabízí vše, co by měl moderní postřikovač mít. Druhým byl tažený postřikovač Tecnis II, který je rychlejší efektivnější než kdy dřív.

Samojízdný postřikovač Tecnoma Laser je v nabídce třemi objemy nádrže od 3200 do 5200 litrů a může být vybaven rameny od 24 do 44 metrů. Tecnis II je k dispozici také se třemi objemy nádrže 3500, 4500 a 6000 L a novými rameny TecLine.

Přesný postřik je prioritou

Ať už aplikujete postřik samojízdným postřikovačem Tecnoma Laser nebo taženým Tecnoma Tecnis II, důležitá je maximální přesnost. A právě technologie, jak přesného postřiku docílit, prezentovala společnost Tecnoma i na Agritechnice. Úkol je poměrně jasný, aplikovat postřik jen na plevele, čímž je docíleno optimální ochrany plodin a zároveň ochrany životního prostředí. Aplikací postřikové jíchy pouze na plevele se vyhnete poškození zdravých rostlin, zaručíte si dobré výnosy a zároveň omezíte používání chemických přípravků a ulevíte životnímu prostředí. Otázkou zůstává, jak na to? Mnoho výrobců aplikační techniky vsadilo na optické senzory, kdy na ramenech jsou kamery snímající plochu před sebou a vyhodnocující zda často pomocí velmi sofistikovaného softwaru někdo dokonce na základě umělé inteligence, zda jde o plevel nebo plodinu. Pokud je vyhodnoceno, že se rameno s tryskou nachází nad plevelem, tryska se otevře a postřik je aplikován. Problém je v tom, že takový systém nikdy dopředu neví, kolik postřikové jíchy bude potřeba a tam kde je zamoření vysoké nemá valnou účinnost.

Tecnoma proto představila jinou cestu a to vyhodnocení snímků jejichž původ je buď satelitní nebo jde o snímky pořízené pomocí dronů. Ve spolupráci s odborníky na detekci plevele ze satelitních snímků nebo dronů, přizpůsobila Tecnoma vlastní řídicí algoritmus tak, aby postřikovač dokázal pracovat přesně podle vytvořených aplikačních map s vysokým rozlišením. Plochy s plevelem v řádcích jsou přesně detekovány a zlikvidovány postřikovačem pro cílenou ochranu plodin. Výhodou je, že dopředu lze spočítat jaká bude spotřeba postřikové jíchy a takové množství namíchat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down