Tradičně bohatá expozice

 Firma Some Jindřichův Hradec, s. r. o., představila ve své expozici a ve společné expozici s firmou Pöttinger řadu zajímavých exponátů. Novinkou poprvé vystavenou v Čechách byl traktor Same Diamond 270 DCR s Common Rail motorem Deutz, splňujícím normu Tier III a maximálním výkonem 283 koní. Další novinkou mezi traktory byl stříbrný zástupce značky Lamborghini, model R6.170 s čtyřventilovým Common Rail motorem Deutz o výkonu 170 k, vybavený Vario převodovkou. Na volné výstavní ploše zaujal nový Same Iron 160 DCR, opět s technologií Deutz Fahr Common Rail.
Od poslední výstavy TechAgro změnily teleskopické nakladače nabízené firmou Some svojí barvu. Bílé stroje Terex nahradily modré nakladače Genie. Změna je však pouze estetická, výrobce je stále součástí stejného koncernu.
Pokud opustíme motorové prostředky, zajímavé jistě byly výrobky Bomford, například rozdružovač balíků Sila–Bed a plošný mulčovač Tri–Wing 4600. Poprvé na Techagru ve stánku Some byla též představena dopravní technika německého výrobce – firmy Oehler. V expozici byly vystaveny tandemové sklápěče jak v jednostranném, tak i třístranném provedení, které doplnil malý kloubový nakladač OL 3600 s motorem Perkins a kvalitními vyvážecími soupravami do lesa či navijáky.
Firma Pöttinger se prezentovala mnoha zajímavými modely. Hned u vchodu do výstavního areálu byl pak nepřehlédnutelný největší velkoobjemový senážní vůz Jumbo 10000 s objemem 100 m3.
V lesnické expozici firma vystavila frézy, štěpkovače a zejména nově vybavené traktory Same z výkonové kategorie 100 koní s novými lesními nástavbami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *