14.11.2023 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktor roku 2024

Na výstavě Agritechnica byla vyhlášena soutěž o titul Traktor roku 2024. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích Open Field (Traktor roku), Best utility (Traktor roku všestrannosti), Best of sepcialized(Traktor roku nejleší speciál) a Sustainable (Trator roku, co nejvíce splňuje potřeby udržitelnosti). Letošní vyhlášení bylo jubilejní, soutěž totiž slaví 25 let a k narozeninám si nadělila několik změn.

Soutěž o titul Traktor roku, prestižní mezinárodní ocenění, pokračuje v představování nejlepších traktorů na evropském trhu. Toto ocenění, založené v roce 1998 italským časopisem Trattori, je každoročně udělováno nejvýkonnějšímu traktoru podle rozhodnutí skupiny 25 nezávislých novinářů se specializovanými znalostmi v oboru.

Mezinárodní porota, složená ze zástupců různých médií,  (tištěných časopisů, webových stránek, zemědělských televizních pořadů a sociálních sítí)  zastupuje 25 zemí, což zajišťuje komplexní a objektivní hodnocení nominovaných traktorů. Od svého vzniku si ocenění Traktor roku získalo značnou pozornost a účast předních zemědělských publikací po celém světě.

S každým dalším rokem se složení poroty rozšiřuje, což svědčí o rostoucím významu a vlivu ocenění. Toto rozšíření umožňuje stále větší zaměření na identifikaci a ocenění nejpokročilejších technologií a inovativních řešení dostupných na trhu.

Ocenění Traktor roku slouží výrobcům jako měřítko, podporuje zdravou konkurenci a je hnací silou neustálého pokroku v oboru zemědělských strojů. Tím, že oceňuje traktory, které vynikají výkonností, efektivitou, bezpečností a udržitelností, podporuje toto prestižní ocenění pokrok a inspiruje výrobce k posouvání hranic možností v oblasti konstrukce a funkčnosti traktorů.

I když se porota a projekt Traktor roku stále rozšiřují, jejich společné poslání zůstává neměnné: odhalovat a vyzdvihovat ty nejlepší technologie a řešení, které přispívají k pokroku v zemědělské mechanizaci.

Kdo zvítězil?

V letoším roční získla ocenění Traktor roku 2024 Claas Xerion 12.650 Terra trac. Kategorie Best Utility a Best of specialized opanovaly raktory ze táje Argo Tractors McCormick X5-120 P3-Drive a Landini Rex 4-120 GT Roboshift Dynamic. Nejlepším traktorem v oblasti udržitelnosti se stal Fendt e107 V Vario.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down