27.08.2021 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři Italové na farmě v Zubří

Soukromý zemědělec s několika desítkami hektarů zemědělské půdy má jiné nároky na zemědělskou techniku než podnik s několika tisíci hektary. Vždy by však měl s novým strojem přijít větší výkon, kvalita a produktivita práce. Soukromému zemědělci Janu Martinkovi ze Zubří tyto požadavky splnila technika italské značky Mascar.

Soukromý zemědělec Jan Martinek hospodaří v městě Zubří v okrese Vsetín ve Zlínském kraji na 25 ha zemědělské půdy, z nichž je 10 ha vlastních a 15 ha pronajatých. Na čtyřech hektarech orné půdy pěstuje ozimé a jarní obilniny pro potřebu živočišné výroby a brambory pro vlastní potřebu, v živočišné výrobě se věnuje pastevnímu chovu mléčného skotu v počtu 25 kusů.

Žádná farma, ani malá, se neobejde bez zemědělské techniky. Obměnu strojů, které pamatovaly začátek hospodaření, zahájil farmář v roce 2011 nákupem „stokoňového“ traktoru New Holland T5050 s čelním nakladačem. Když v roce 2018 nastal čas rozšířit park techniky o lis na kulaté balíky, oslovil také firmu Unimarco a. s. A z její nabídky si vybral. Volba padla na lis s variabilní komorou Mascar Monster-Cut 770 Plus. A protože byl s lisem značky Mascar velmi spokojen, oslovil společnost Unimarco i s poptávkou na baličku. Z nabídky firmy Mascar si vybral model 3100 SA s bočním nakládacím ramenem, vybavený elektronickým ovládáním. Třetím a zatím posledním strojem z dílen italského výrobce, který zamířil na farmu do Zubří, je nesený mechanický secí stroj Mascar Arizona 300.*

Více v srpnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down