28.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třířadý kypřič na polním dnu v Řisutech

Na pozemku zemědělského podniku Agra Řisuty se sídlem v Ledcích se uskutečnil polní den společnosti P & L, spol. s r. o., obohacený praktickým předváděním zemědělské techniky výrobce Köckerling.

Na okraji pozemku byl připraven tucet strojů, z nichž se některé představily v praktických ukázkách. Ovšem úlohu neměly vůbec snadnou, protože pozemek byl nerovný, kamenitý a obsahoval velké množství rostlinných zbytků prorostlých shluky vzešlého výdrolu. Objektivně pro předvádění nebyl vhodný. O to více potěšilo, že se s těžkými podmínkami stroje statečně vypořádaly.

Pro mělké i hluboké kypření

Velmi dobrou práci předvedl třemi řadami pracovních orgánů vybavený radličkový kypřič Trio se slupicemi jištěnými dvojitou spirálou, vhodný pro mělké, hlubší i hluboké kypření. Pracovními orgány kypřiče Trio jsou tři řady pružinou jištěných slupic s možností osazení různými radličkami či dláty. Pro extrémně mělké zpracování půdy je vhodná plochá radlička

Topmix se záběrem 320 mm. Špice s dvoudílnou radličkou širokou 350 mm je vhodná pro podmítku s celoplošným podříznutím zpracovávaného profilu. Po odmontování radličky zůstává dláto Topmix široké 80 mm, ideální pro hluboké zpracování půdy. Pro extrémně hluboké kypření až do 30 cm je stroj osazen otočným dlátem šířky 40 mm. Odolná dláta Betek zajišťují konstantní hloubku zpracování půdy po celou dobu životnosti. Za radličkovou sekcí následuje řada nivelátorů, zadní STS válec a zavlačovače. Trio je schopné pracovat v různých půdních a klimatických podmínkách.

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec ze Středočeského kraje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down