09.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzální radličkové kypřiče s nízkými tahovými nároky

Mnoho zemědělců pracuje při podmítání anebo při opakované podmítce s hloubkou zpracování do dvaceti centimetrů. Pro takové práce a nejrůznější půdní podmínky i konkrétní tahový výkon, který je k dispozici, nabízí výrobce Kverneland své radličkové kypřiče modelové řady Turbo v odpovídajícím provedení a výbavě.

Radličkové kypřiče Kverneland Turbo začínají s neseným provedením pro traktory o výkonu až 175 k – jedná se o dva modely s pevným rámem o pracovním záběru 3,00 m a 3,50 m. Jako nesené jsou koncipované i větší modely Turbo F, které již mají hydraulicky sklopný rám a pracovní záběr 4,00 m, 5,00 m a 6,00 m. Tyto kypřiče disponují ještě robustnějším rámem a mohou je agregovat traktory o výkonu až do 300 k. A sortiment radličkových kypřičů Kverneland Turbo pak uzavírají dva velké modely v poloneseném provedení s pracovními záběry 6,50 m a 8,00 m. Tyto oba polonesené kypřiče jsou konstruovány pro traktory o výkonu až do 450 k.

Celoplošné podříznutí povrchu

Všem modelům jsou společné základní vlastnosti. Díky svému promyšlenému rozmístění radliček provádí celoplošné podříznutí povrchu pozemku, kvalitní promísení posklizňových zbytků s půdou a současně urovnávání povrchu pole. Zároveň jsou tyto kypřiče energeticky nenáročné a jsou mnohostranně využitelné – od mělké podmítky až po hlubší kypření půdy. S úspěchem se také využívají k přípravě půdy před setím. Je to umožněné také tím, že kypřiče dokážou snadno udržovat nastavenou hloubku zpracování půdy.

Dobré využití již na jaře

Radličkové kypřiče Turbo firmy Kverneland přijdou ke slovu již na jaře, kdy po skončení mrazů, případně po období dešťů je třeba půdu „otevřít“, aby se urychlilo proschnutí a prohřátí, a současně nakypřit. Později se pak dobře hodí i pro přípravu půdy do větších hloubek před setím kukuřice, aby byly vytvořeny vhodné podmínky pro vývoj kořenů této oblíbené plodiny.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down