21.06.2022 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Kunčině vyžadují výkon a kvalitu

Zemědělská společnost AGRO Kunčina a. s., obhospodařující 3000 ha půdy, provozující živočišnou výrobu a dvě bioplynové stanice, musí být vybavena výkonnou, ale také provozně spolehlivou technikou. Jedním z dodavatelů takové techniky je společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o.  

 Akciová společnost AGRO Kunčina a. s. sídlí ve stejnojmenné obci v okrese Svitavy, nedaleko Moravské Třebové. Rozhodující význam má rostlinná výroba, kterou provozuje na více než 3000 ha zemědělské půdy, z nichž je kolem 300 ha trvalých travních porostů a více než 2700 ha orné půdy. Živočišná výroba je zaměřena na produkci mléka. Zemědělskou výrobu doplňuje provoz dvou bioplynových stanic s celkovým výkonem 1,75 MW a vlastní dřevovýroba. 

Výkonná technika

Provoz podniku velikosti společnosti AGRO Kunčina vyžaduje rozsáhlý a výkonný park techniky. Mechanizačními prostředky jsou v Kunčině vybaveni velmi dobře, jak z pohledu motorové techniky, tak i té závěsné. Pomoc služeb využívají pouze při sklizni obilnin, kdy doplňují vlastní tři sklízecí mlátičky smluvními stroji. Jednou z firem, s nimiž při výběru a nákupu zemědělské techniky společnost dlouhodobě spolupracuje, je AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. Ta dodala na statek již dva míchací krmné vozy, secí stroj, mulčovač a další techniku.*

Více v regionální příloze týdeníku Zemědělec z Pardubického kraje. 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down