14.04.2014 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve dvou jim to dobře táhne

V Roupově nedaleko západočeských Přeštic hospodaří a podniká v kovovýrobě Alois Behenský, ke kterému se po vyučení přidal synovec Lukáš Ledvoň. Ze skromných začátků se postupně vypracovali na dodavatele kovozakázek pro mnoho odvětví a na svém hospodářství se věnují jak rostlinné, tak i živočišné výrobě.

Roupov je malá obec ležící jihozápadně od Přeštic. Žijí zde dva podnikatelé v kovovýrobě a současně dva soukromě hospodařící zemědělci. Přijeli jsme za nimi, abychom si povídali o tom, jak začínali, jak se jim daří a co lze zvládnout víceméně ve dvou lidech.

Začátky spojené s kovařinou
Starší z obou hospodářů, absolvent zemědělského učiliště Alois Behenský začínal krátce po revoluci. „V listopadu 1989 byla revoluce a v lednu 1990 jsem už dával výpověď. Byl jsem členem zemědělského družstva, a tak jsem musel půl roku čekat. V srpnu 1990 jsem pak společně se svým otcem začal podnikat. Tehdy to ale ještě v zemědělství nebylo,“ říká úvodem Alois Behenský. První roky živnostníka byly ve znamení kovovýroby, ke které měl blízko.

Od roku 2000 se kromě kovovýroby věnuje Alois Behenský se svým synovcem i zemědělské výrobě. Nějakou půdu koupili, nějakou si pronajali a dnes hospodaří na 103 ha v Roupově a 73 ha ve Vřeskovicích. Kromě pěstování tradičních plodin chovají také masný skot. Aby vše zvládli víceméně ve dvou, musejí být vybaveni dostatkem spolehlivé techniky. Tu kupují téměř výhradně od jediné firmy.*

Celý článek vychází v regionální příloze týdeníku Zemědělec věnované Plzeňskému kraji.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down