26.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velká žací kombinace Kuhn vyhrála v soutěži FARM MACHINE 2024

Sečení velké plochy jediným strojem umožňuje dosahovat také úspor paliva a nákladů na pracovní sílu. Zároveň je takto možné sklízet krmivo za příhodného počasí a v nejvhodnější vývojové fázi rostlin. S tímto vědomím vyvinula firma Kuhn svou velkou žací kombinaci s označením FC 13460 RA. Kombinace disponuje zařízením na souběžnou úpravu píce a variabilním pracovním záběrem 12,4 až 13,4 m. Výkonnost s tímto strojem tedy zcela překonává běžné meze.

Hmotu dokáže nová žací kombinace výrobce Kuhn odkládat na široko pro zavadání na pokosu, anebo pak díky integrovaným příčným pásovým dopravníkům na jeden středový řádek.

Objemné řádky i v dalších sečích

Díky tomu odpadá operace shrnování. I ve třetích a čtvrtých sečích je pak vytvořen dostatečně objemný řádek pro následně jedoucí výkonný sklizňový stroj, ať je to senážní návěs či samojízdná sklízecí řezačka. V jediném přejezdu vytvoří žací kombinace Kuhn FC 13460 RA řádek o šířce asi 1,80 m až 3 m – z pracovního záběru více než 13 m.

Formování širšího a rovnoměrně tvarovaného středového řádku pro rovnoměrné zavadání a lepší sběr sklízecí řezačkou umožňuje teleskopicky roztažitelná náprava. Tento podvozek zároveň zajišťuje i dostatečnou stabilitu kombinace na svazích. Široké nízkotlaké pneumatiky nevytvářejí koleje ani na mokré půdě a nepůsobí škodlivě na půdní strukturu. Zároveň díky svému velkému pracovnímu záběru žací kombinace Kuhn FC 13460 RA vhodně zapadá do technologií řízených pojezdů po pozemcích CTF.

První místo ve své kategorii

Žací kombinace Kuhn FC 13460 RA zvítězila v kategorii strojů pro sklizeň pícnin soutěže FARM MACHINE, dříve Stroj roku. Tato soutěž je pravidelně organizována již od roku 1997. Ceny uděluje každé dva roky odborný časopis traction na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down