30.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězem ocenění Farm Machine 2024 se stal produkt společnosti Väderstad -TopDown s E-services

FARM MACHINE, dříve Stroj roku, je od roku 1997 vysoce hodnoceným oceněním v oboru zemědělských strojů. Uděluje ji každé dva roky na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru odborný časopis traction.

Ve třinácti kategoriích udělují redaktoři zemědělské techniky odborných časopisů agrarheute, traction, Agrartechnik, Bayerisches Landwirtschaftliches Wochenblatt a Land & Forst společně se zahraničními kolegy z deseti zemí ceny za nové produkty a inovace v zemědělské technice. Kromě toho uživatelé předem hlasují online, aby určili, kdo vyhraje kýženou cenu publika.

Moderní technologie zvítězily

V kategorii zpracování půdy získal ocenění Farm Machine 2024 kombinovaný kypřič TopDown se systémem E-services. Společnost Väderstad je na zisk hodnotného ocenění hrdá.

“Toto ocenění je dobrým důkazem toho, že TopDown a Opus s elektronickými technologiemi mohou mít zásadní význam pro zemědělce, kteří chtějí ještě více optimalizovat zpracování půdy. Na toto ocenění může být hrdá i řada lidí ve společnosti Väderstad, kteří se v průběhu let podíleli na projektu TopDown v mnoha rolích. Stejně jako všechno, co ve společnosti Väderstad děláme, je i toto ocenění týmovou prací,” říká Wolfram Hastolz, ředitel produktového managementu zpracování půdy ve společnosti Väderstad.

Práce podle předpisové mapy

Zavedení systému E-Services u strojů TopDown 400-700 a Opus 400-700 umožňuje používat předpisové mapy a automaticky ovládat nastavení stroje během práce. To znamená, že zemědělec může před cestou na pole naprogramovat, jak se mají jednotlivé pracovní části - talíře, radličky, sekce nivelačních talířů a pěch - chovat na konkrétních místech pole, například na základě typu půdy nebo vlastností pole.

“Dalším krokem po variabilní dávce osiva a hnojiva je použití stejného myšlení při zpracování půdy. Zde se očekává dosažení úspor podle pravidla "tolik, kolik je nutné, tolik, kolik je možné". Některé z výhod přicházejí v podobě úspory nafty a zlepšení stavu půdy, jiné díky možnosti zvýšení pracovní rychlosti a také snížení opotřebení. Kromě toho to do budoucna umožní autonomní hospodaření,” říká Wolfram Hastolz.

TopDown a Opus s elektronickými technologiemi jsou k dispozici od října 2023, první stroje budou zemědělcům dodány na začátku roku 2024.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down