23.08.2023 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velký čtyřrotorový shrnovač Krone Swadro TC 1570

Swadro TC 1570 je velký čtyřrotorový shrnovač firmy Krone, další novinka roku 2024. S unikátní koncepcí svého rámu do velkého písmene V dokáže zajistit shrnování s velkou plošnou výkonností i kvalitou, s klidným chodem a komfortním ovládáním.

V oblasti čtyřrotorových shrnovačů nastavuje firma Krone s modelem Swadro TC 1570 nová měřítka. Kromě dalších technických vychytávek k tomu vhodně posloužil i koncept hlavního rámu do velkého písmene V, převzatý od na světě největšího středového shrnovače Krone Swadro TC 2000. Tento unikátní koncept, vyvinutý firmou Krone, propůjčuje velkému shrnovači Swadro TC 1570 této značky flexibilní pracovní záběr až do 15,70 m. Ale nejen to – zajišťuje také stabilitu při práci a klidný chod.

Snadná práce v rozích

Oba výložníku V rámu lze vzájemně nezávisle od sebe oddalovat či k sobě přibližovat. Díky tomu je možné jednoduše shrnout píci i z rohů pozemků či z terénních překážek. Každý z obou rámů je přitom v přední části veden po povrchu pozemku jedním opěrným kolem.

Díky této konstrukci se shrnovač chová velmi klidně i při vyšších pojezdových rychlostech a při rychlém otáčení na souvratích. Všechny čtyři rotory jsou osazeny vždy 14 rameny. Oba zadní rotory pak mají pět prstů na každém rameni. Stroj tak bude provádět čisté shrnování i při vyšších pojezdových rychlostech.

Efektivní hnací ústrojí  

Koncept Krone Easy-Line zajišťuje efektivní přenos točivého momentu od hnacích hřídelí na všechny čtyři rotory. Přední rotory se otáčejí o 25 procent rychleji, než rotory zadní. Tato koncepce umožňuje optimální pohyb hmoty strojem bez ucpávání a zároveň i požadované střechovité formování odkládaného řádku píce. Díky hydraulicky přestavitelným výložníkům, nesoucím dva zadní rotory, je možné plynule nastavovat šířku odkládaného řádku od 1,40 m až do 2,90 m. Tak je možné šířku řádku vhodně přizpůsobit následně jedoucímu sklizňovému stroji, ať je to víceúčelový či senážní návěs, sklízecí řezačka nebo lis.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down