03.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné nakladače snižují náklady

Vedle klasických teleskopických manipulátorů JCB se velké oblibě zákazníků těší i kloubové nakladače, které tento světový výrobce nabízí v různých velikostech a v mnoha výkonnostních kategoriích.

JCB nabízí kloubové nakladače od nejmenších modelů, jako je JCB 403/406/407/409, až po největší, kterým je JCB 457 (s motorem Cummins o výkonu 282 k, splňující emisní normu Stage V).

Oblíbený model velkého kloubového nakladače

Mezi nejoblíbenější modely velkého kloubového nakladače na českém trhu patří JCB 427 HT. Nakladač je vybaven motorem Cummins QSB o objemu 6,7 litru a výkonu 179 koní, přenášejícím výkon na kola díky 6stupňové automatické převodovce ZF se zámkem hydrodynamického měniče ve všech šesti stupních. Stroj je dále vybavený automatickým centrálním mazáním, luxusní High-Spec kabinou se zadní kamerou, sekundárním displejem pro ovládání stroje a regulaci průtoku oleje pracovní hydrauliky a Full-LED pracovním osvětlením. V podnicích je tento kloubový nakladač často nasazen na nakládání hnojů, kde se stroj díky větším kolům a 100% uzávěrce diferenciálu pohybuje výrazně rychleji (tedy i efektivněji) než například manipulátor, který efektivitu ztrácí prokluzem kol. Hrubé odhady z provozů v produktivitě práce v porovnání s manipulátorem jsou o 30 % více ve prospěch kloubového nakladače, a to při srovnatelné spotřebě PHM (manipulátor je navíc při těchto činnostech často přetěžovaný). Všechny stroje JCB jsou navíc vybaveny telematickým monitorovacím systémem Livelink, který je pomocí GPS připojen na servisní podporu JCB s okamžitou reakcí na poruchy, odcizení stroje, krádeže nafty a lepší přehled o provozních nákladech.

Smykem řízené nakladače

Smykem řízené nakladače JCB s označením Robot vynikají na první pohled unikátním konceptem. Jedná se totiž o stroj, který má jedno na straně umístěné rameno, což umožnilo stroj vybavit plnohodnotnou kabinou, která má vstup z boku stroje. Tento koncept se vyznačuje nejvyšší možnou ochranou obsluhy, neboť tato kabina splňuje veškeré bezpečnostní normy a nabízí řidiči maximální pohodlí. Společnost JCB tento koncept posunula však ještě dále a do své nabídky zařadila stroj s označením JCB Teleskid. Tento stroj disponuje teleskopickým ramenem, které dosahuje výšky zdvihu 3,7 m. Teleskid nabízí široké využití (nejen) v živočišné výrobě, například při práci uvnitř budov, při vyhrnovaní hnoje, kde se využije jeho kompaktní velikost a skvělý výhled. Naopak při práci venku se pak využije jeho velký výkon, výkonná hydraulika, teleskopické rameno a velké množství pracovního nářadí. Parametry stroje jsou následující: Výška zdvihu přes 3,7 m umožňuje snadné a rychlé nakládání/vykládání. Nosnost 1455 kg (při zasunutém výložníku) a 611 kg (při vysunutém výložníku) pak garantuje dostatečnou nosnost při manipulaci s těžšími materiály. Teleskid pohání motor JCB EcoMax (55 kW/74 HP), který zvyšuje výkon při nízkých otáčkách motoru za účelem snížení doby cyklu a tažné síly. Systém odpružení ramene nazývaný SRS Systém (SmoothRide System) zajišťuje vyšší výkon při manipulaci, snižuje manipulační cykly, časy při přejezdech a garantuje komfort obsluhy. Ve standardu je dvoustupňová převodovka, která pomáhá dosahovat kratších časů při přejezdech. Velkým benefitem, který hodnotí obsluhy těchto strojů je, že rychloupínací zařízení je kompatibilní s jejich současným pracovním nářadím ze stroje Bobcat.

Zákazníci hodnotí u nakladačů JCB vedle špičkových technických parametrů také dokonalé servisní zázemí, snadnou a rychlou dostupnost náhradních dílů, a tím lze dosáhnout celkového snížení provozních nákladů.

Ing. Michal Anton

produktový manažer JCB

PEKASS a. s.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down