31.10.2023 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vylepšení nejmladší generace samojízdného vyorávače řepy Rexor

Jednou z novinek firmy Grimme je vylepšení nejmladší generace samojízdného vyorávače řepy. Vylepšení se týkají odlehčení práce řidiče a šetrného zacházení s řepou.

Aby bylo možné maximálně usnadnit práci řidiči během dlouhých sklizňových období, je pohon pojezdu aktivně řízen prostřednictvím systému Grimme Speedtronic-Cruise. Na základě zvoleného jízdního režimu tento systém reguluje zcela automaticky rychlost vyorávání v závislosti na vytížení jednotlivých konstrukčních skupin.

Vlastní nastavení rychlosti reakce

Řidič má přitom možnost sám navolit rychlost reakce tempomatu až po dosažení přednastavené vyorávací rychlosti. Navolením „agresivního“ nebo jemného rozjezdu tak má řidič přímo vliv na opotřebení a kvalitu vyorávání. Ve spojení se sériově montovaným systémem Speedtronic pro dopravní a čisticí jednotku to téměř odpovídá autonomnímu vyorávání v řádku. Navíc jsou díky novému systému Speedtronic-Cruise konstrukční díly chráněny proti přetížení. Zároveň je možné po stránce plošného výkonu lépe využít  období s příhodnými povětrnostními podmínkami, která jsou pro sklizeň cukrové řepy k dispozici.

PE desky omezují poškozování bulev

Pro sklizeň 2024 lze Rexor 6200 stejně jako Rexor 6300 volitelně vybavit vystýlkou zásobníku. Ta se skládá z desky z PE vpravo vzadu na zásobníku, proti vykládacímu pásu. Nová deska podstatně přispívá k tomu, že jsou praskliny na špičkách řepy a poškození během překládání, resp. během vyprazdňování, omezeny na minimum. Na zadní stěně zásobníku je navíc umístěn pryžový závěs, takže se na zadní stěně zásobníku nehromadí vlhká, lepivá půda. Na jednu stranu se tak zlepšuje šetrnost vůči produktu a navíc se snižuje i náročnost na čištění pro řidiče.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down