11.06.2024 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce Väderstad vydává bezplatnou online kalkulačku výsevku osiva

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, vydala online kalkulačku výsevku, kterou může používat každý. V kalkulačce mohou zemědělci snadno zjistit správnou dávku osiva pro konkrétní plodinu a také přepočítat objem osiva a počet jedinců.

Nová kalkulačka výsevku je k dispozici na stránkách Vaderstad.com, ale lze ji snadno použít i na mobilních zařízeních, jako je telefon nebo iPad přímo na poli. V kalkulačce je možné zaměřit se buď na skutečnou výsevní dávku v kg/ha (objem osiva), nebo na cílový počet rostlin na poli, měřený jako rostliny na čtverečný metr (počet zrna na na čtverečný metr).

Snadné používání

V kalkulačce Väderstad je k dispozici devět běžně používaných plodin, u kterých jsou již předvyplněny standardní hodnoty pro hmotnost tisíce zrn a klíčivost. Můžete také ručně zadat všechny hodnoty pro vaše konkrétní osivo, které jsou obvykle vyobrazeny na balení osiva.

Je také možné zadat hodnoty předpokládaných ztrát a vlivu na klíčivost takovými faktory, jako je počasí, podmínky na poli a škůdci. Nakonec si uživatel nové kalkulačky zadá velikost pole v hektarech. Po zadání všech údajů se získá vypočtená dávka osiva. V kalkulačce Väderstad je také možné přepínat mezi metrickým a imperiálním systémem podle toho, kde se na světě právě nacházíte.

Pro všechny typy plodin

“Věříme, že naše nová kalkulačka výsevku bude užitečná pro mnoho zemědělců, kterým pomůže vypočítat výsevek, potřebný k dosažení výnosů na jejich polích. Vzhledem k tomu, že všechny údaje je možné zadávat ručně, je to skvělý nástroj, který pomůže zemědělcům se všemi typy plodin a podmínkami,” říká Gunnar Blackert, víceprezident pro secí stroje, produkty a vývoj ve společnosti Väderstad.

Nová kalkulačka výsevku je k dispozici na stránkách Vaderstad.com bez nutnosti registrace nebo přihlášení.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down