10.08.2017 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyspělá technika z České Skalice

Společnost Farmet, a. s., působí na našem trhu od roku 1992. Od počátku se zabývá výrobou strojů na zpracování půdy a setí. Farmet si své výrobky sám vyvíjí, vyrábí a distribuuje pomocí vlastní obchodní zázemí. Ze skromných počátků se vypracoval v prosperující společnost a silného hráče na trhu s technikou na zpracování půdy a setí.
Druhá divize této společnosti je zaměřena na technologie zpracování olejnatých semen, zejména řepky olejné a slunečnice. Zařízení a technologie na zpracování rostlinných olejů buduje českoskalická společnost po celé Evropě.

Na stánku firmy Farmet byly vystaveny dvě novinky a dva osvědčené stroje. První novinkou byl secí stroj Falcon 3 Compact. Ten vychází ze secích strojů Falcon, které byly dříve pro menší zemědělce poměrně drahé, a tak je výrobce technicky upravil a vytvořil secí stroj s jednoduchou odlehčenou a kompaktní konstrukci, a to za cenu, kterou si bude moci dovolit i farmář s výměrou kolem 100 ha. Falcon 3 Compact je určen pro výsev běžných plodin s roztečí řádků 150 mm. S krátkým kompaktním rámem s objemným zásobníkem je secí stroj velmi obratný. Pro ovládání je vybaven řídicí elektronikou Müller Elektronik Drill Control. „Malý“Falcon nevyžaduje silný traktor, postačí mu i stroj s výkonem kolem 88 kW/120 k, vybavený třemi hydraulickými okruhy. Potvrdil to i kupec vystaveného stroje, který jej bude agregovat s traktorem Zetor.*

Celý článek si přečtete v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down