16.11.2023 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výživový senzor, integrovaný v rozmetadle hnojiva

Společnosti Rauch Landmaschinenfabrik a Fritzmeier Umwelttechnik poprvé nabízejí rozmetadla hnojiv s továrně instalovanými výživovými senzory.

Firma Rauch má velkou expozici na veletrhu Agritechnica. Mimo jiné tam lze vidět výsledek spolupráce se společností Fritzmeier Umwelttechnik, která se zabývá precizním zemědělstvím. Na rozmetadle Rauch Axis H 30.2 EMC+W jsou pomocí speciálních držáků namontovány výživové senzory Isaria Pro Compact. Montáž senzorů se provádí již v průběhu výroby u firmy Rauch. Je také nalezeno ideální umístění.

Jednoduchá agregace

Elektronika senzoru a kabeláž jsou úhledně a optimálně utěsněny, položeny na stroj a připojeny ke kabelovému svazku. Vzhledem k tomu, že většina výživových senzorů se používá pouze s rozmetadlem hnojiv, je tento koncept logickým vyústěním. Během používání je k traktoru připevněno pouze rozmetadlo, připojen je konektor ISOBUS – a to je vše. Výměna traktorů je také zcela jednoduchá. Žádné další uchycení senzoru k vnějšímu zpětnému zrcátku nebo přední hydraulice, žádné další svorky anebo kabely, které je třeba ještě položit.

Společnosti Rauch a Fritzmeier otevírají s koordinovanými řešeními nové dveře v oblasti inteligentního zemědělství. Výživový senzor Isaria Pro Compact je ideální pro měření indexu biomasy a indexu zásobení dusíkem. Senzory, umístěné na pravé a levé straně zásobníku rozmetadla, zaznamenávají stav porostu při přejezdu pole. Vypočítaná cílová aplikační dávka je v reálném čase přenášena do rozmetadla hnojiva, které okamžitě přizpůsobí dávku hnojiva požadavkům rostlin na výživu.

Hospodárné využívání zdrojů

V době, kdy jsou ceny hnojiv vysoké a požadavky společnosti na ochranu životního prostředí se zvyšují, je koncept integrovaného výživového senzoru dalším nástrojem, který umožňuje farmám, orientovaným na budoucnost, fungovat rozumně a hospodárně.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down