30.08.2018 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajímavá technologie skladování zrna

Společnost AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. uspořádala nedávno cestu do bavorského Sitzenhofu, v němž sídlí výrobce zemědělské techniky Horsch Maschinen GmbH. V praktické části programu se návštěvníci nejdříve seznámili s technikou na naskladňování, skladování a vyskladňování zrna firmy Bintec, jež se specializuje na návrhy, konstrukci a prodej účinných systémů pro skladování zrna a jejich komponent.

Rychlé a jednoduché řešení
Firma Bintec přichází se systémem, který dokáže sklizené zrno velmi rychle naskladnit a vyskladnit. V případě potřeby pak lze kapacitu sil jednoduše a ekonomicky rozšířit.
Naskladněné zrno je v silech provzdušňováno pomocí velkého ventilátoru a provzdušňovacího dna. Ale ani nejlepší ventilátor mnoho nezmůže, pokud není zrno správně naskladněné. Vzduch postupuje cestou nejmenšího odporu a vyhne se nejvíce zhutněným místům ve středu sila. Proto firma Bintec vybavuje svoji technologii naskladňování speciálním rozdělovačem, který soustavně míchá a rozprostírá naskladňovaný materiál po celé ploše sila. Rozdělovač o velkém průměru je poháněný pouze tokem materiálu a otáčí se rychlostí 1 až 5 ot/min. Naskladňovaný materiál je tak pravidelně rozmísťován a pravidelný je i tok vzduchu procházející zrnem. Po naskladnění sila zrnem o různé vlhkosti a teplotě lze pomocí aplikace v mobilním telefonu nastavit optimální vlhkost a teplotu a ponechat vše ostatní na automatice. Systém Bintec dokáže sušit zrno od 18% vlhkosti při energetické úspoře (oproti standardním sušičkám) až 60 % a při 50% pořizovacích nákladech.*

Celý článek vychází v srpnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down