13.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Záplava techniky Brantner v Banticích

Pěkně připravený „koutek“ s velkým množstvím dopravní techniky od výrobce Brantner čekal na návštěvníky Dne otevřených dveří firmy Agrall 2024. Hned na kraji se leskl novotou přívěs Brantner Z 18051/2 Premium Air Power-Flex Plus.

Přívěs Brantner měl pneumatické odpružení náprav s automatickým snížením před vyklápěním materiálu. Vyztužení na levé i na pravé straně zvyšují pevnost bočnic. O sklápění do jedné ze tří možných stran se stará dvojice hydraulických válců a na rám poskytuje výrobce desetiletou záruku. Robustní rám i nástavba dovolují celkovou hmotnost na úrovni 18 tun. Na přání je možné přívěs osadit zakrývací plachtou s bezpečným přístupem po lávce se zábradlím. Přívěs se pyšnil vratovým otevíráním bočnic, které umožňuje nakladačem či manipulátorem do ložné plochy nakládat například palety či velkoobjemové vaky.

Robustní rám a pochromované válce

Další vystavený přívěs v zelené barvě Brantner Z 18051/2 XXL Power-Flex Plus měl dozadu zdviženou korbu, takže byla dobře vidět dvojice teleskopických válců, opatřených pochromováním, a přídavná zesílení rámu v místech největšího namáhání.

Rozmetadlo na 13,5 tun hnoje

Zajímavým strojem bylo také rozmetadlo Brantner TA 24078 PSP Power-Spread Pro Plus s celkovou dovolenou hmotností 24 tun. Užitečná hmotnost činí 13,5 tun. Rozmetadlo využívá hřídele pohonu z vysoce pevné oceli s přetěžovací spojkou a volnoběžkou. Základní bočnice korby jsou vysoké 1200 milimetrů a u vystaveného stroje byly doplněny o nástavky o výšce 500 milimetrů.

Rozmetací ústrojí CSP2-2 pracuje s dvojicí horizontálních rozdružovacích válců, poháněných kloubovými hřídeli  Walterscheid, a stolem s rozmetacími talíři o průměru 1000 milimetrů. Na pravé straně měl vystavený stroj možnost hydraulicky ovládaného hraničního rozmetání.

Další variantou pro aplikaci tuhých statkových hnojiv je osazení návěsu Brantner Power-Pushvýtlačným čelem rozmetacím ústrojím F2V namísto zadního čela. Rozmetací ústrojí je tvořeno dvojicí vertikálních frézovacích válců a dvěma rozmetacími talíři s lopatkami. Válce, vyrobené ze silnostěnných ocelových trubek, jsou osazeny našroubovanými zesílenými frézovacími zuby, vyrobenými z oceli Hardox.*

Moderní dopravní a aplikační techniku Brantner je možné nově pořídit v obchodní síti firmy Agrall zemědělská technika a.s.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down