05.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Co chystá Continental na Agritechniku?

Společnost Continental představí na veletrhu Agritechnica svá produktová řešení pro udržitelnější a efektivnější zemědělství pod heslem "Naše chytré zemědělství. Pro vaši úrodu zítřka." Návštěvníky může zaujmout například nový systém kontroly plevele bez herbicidů pro vysoce přesné zemědělství, robotické řešení pro skleníky nebo nová verze systému ContiConnect, jenž monitoruje pneumatiku pomocí senzorů nebo systém prostorového zobrazení ProViu 360 či nová pracovní světla NightViu.

"Chytré zemědělství je možné pouze na základě vysokého stupně digitalizace," říká Mario Branco, vedoucí oddělení Off-Highway společnosti Continental. "Jsme přesvědčeni, že v tomto desetiletí budeme svědky digitalizace ve všech regionech světa, stejně jako skoku směrem k bezproblémovým digitálním procesům, automatizaci mobilních strojů a udržitelnosti. Tento vývoj bude možný pouze tehdy, pokud zemědělství najde způsob, jak integrovat technologie, které se již uplatňují v jiných odvětvích. Společnost Continental má jedinečné postavení, aby tento vývoj podpořila."

Nové technologie

Nový systém Weed Control System s vysokou přesností detekuje a ekologicky likviduje plevel. Je založen na technologii optických senzorů, podporované softwarem převzatým z automobilového průmyslu, a umělou inteligencí (AI), která pomáhá přesně detekovat plevel a likvidovat jej vařící vodou.

Další novinkou je robotické řešení pro skleníky. Řešení je založeno na modulárním konceptu sestávajícím z autonomní robotické platformy jako nosiče pro různé nářadí, které plní úkoly, jako je ošetření ultrafialovým světlem (UVC), selektivní sklizeň nebo průzkumné činnosti. Autonomní nosič přitom vychází z autonomních logistických vozíků AMR.

Novinky u pneumatik

Při vývoji zemědělských pneumatik věnuje společnost Continental zvláštní pozornost ochraně půdy, úspoře paliva, odolnosti proti proříznutí/poškození a trvanlivosti, což vede k optimalizaci celkových nákladů na vlastnictví. Návštěvníci veletrhu Agritechnica se budou moci seznámit s pneumatikami VF TractorMaster a VF TractorMaster Hybrid s inovovaným dezénem. Pneumatika VF TractorMaster Hybrid má navíc uvnitř senzor pro digitální monitorování pneumatik pomocí systému ContiConnect. Společnost Continental nyní nabízí verzi Lite ContiConnect, která umožní nahlédnout do výhod technologie „propojených“ pneumatik. Systém digitální správy pneumatik umožňuje přístup k údajům o pneumatikách, jako je teplota a tlak v pneumatikách, a verze Lite je zdarma. Podmínkou je pouze senzor s podporou Bluetooth uvnitř pneumatiky.

Lepší viditelnost

Inovativní systém prostorového pohledu ProViu 360 snímá obraz pomocí čtyř kamer s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) a rozlišením 1,3 megapixelu a kombinuje jej pomocí složitého algoritmu, aby vytvořil dokonalý pohled na vozidlo z ptačí perspektivy. Navíc přináší i další funkce, jako je detekce chodců, asistent čisté kamery nebo průhledný podvozek.

Větší bezpečí i vyšší efektivitu přinášejí nová pracovní světla NightViu. Tato LED světla se vyznačují přibližně 100 lumeny na watt a vyšší světelnou účinností ve srovnání s jinými LED světly nabízenými pro zemědělství. Dodávají se s možnostmi světelného toku od 1 500 do 4 500 lumenů a světelnými paprsky pokrývajícími širokou škálu světelných režimů a tvarů paprsků.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down