14.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firma Amazone se zaměřuje na preciznost a udržitelnost

Před osmi lety koupila firma Amazone v Horním Sasku poblíž města Bramsche farmu a spolu s tím i 24 hektarů plochy poblíž dálnice. Na zakoupené půdě vyrostl moderní výrobní závod, specializovaný na výrobu postřikovačů. Areál farmy byl upraven a nyní slouží k prezentačním akcím. Hostil také Tiskovou konferenci Amazone 2023 s prezentací novinek pro nadcházející sezónu.

V úvodu akce přivítal zástupce odborných periodik majitel společnosti Amazone Christian Dreyer. Řekl, že německý výrobce v letošním roce slaví výročí 140 let existence. Je maximálně zaměřen nejen na preciznost, ale i na udržitelnost.

Udržitelnost samozřejmostí

Například továrnu firmy Amazone v Bramsche zásobuje elektřinou vlastní solární elektrárna, stejně jako je tomu u dalších čtyř továren Amazone. Firma pokračuje v rozvoji – před rokem postavila nové haly ve výrobním závodě v Altmoorhausenu a v letošním roce probíhá další rozšíření o pět tisíc čtverečných metrů zastřešené plochy. Dále má firma Amazone novou pokusnou farmu v obci Wambergen nedaleko Bramsche. Dalšího posílení o nové zaměstnance se dočkala také centrála pro vývoj elektronických systémů u techniky této značky.

Farma v obci Wambergen má více než tisíciletou tradici. Její součástí jsou pozemky o výměře 120 hektarů a od roku 2018 je součástí skupiny Amazone Gruppe. Návštěvníci si mohou prohlédnout muzeum historické zemědělské techniky. Firma Amazone farmu využívá pro testování různých technologií moderní rostlinné výroby i pro školení.

Obrat má pozitivní vývoj

Obrat firmy Amazone má v posledních letech velmi pozitivní vývoj. Osmdesát procent produkce směřuje na export. V roce 2022 docílila firma Amazone obratu na úrovni 104 milionů euro, což je oproti roku předchozímu znovu výrazné navýšení. A v roce 2023 bude další navýšení obratu. Christian Dreyer řekl, že se Amazone stále více zaměřuje i na zámořské trhy. Důkazem toho jsou výstavy a prezentace techniky farmářům ve Spojených státech, kterým se líbí technika s velkou výkonností a precizností práce.

Rovněž v domovském Německu se stroje Amazone těší velké oblibě. Svědčí o tom výsledky akce s názvem DLG Barometr, což je průzkum mezi zemědělci v Německu ohledně spokojenosti a image strojů jednotlivých výrobců zemědělské techniky. Firma Amazone je na čtvrté pozici.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down