22.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovativní koncept hydraulicky sklopné nájezdové ochrany

Německá firma Krampe Fahrzeugbau je mezi zemědělci známá svými robustními vanovými sklápěči a celou řadou inovativních konceptů. Ty se týkají i nájezdové ochrany. Předpisy stanovují u užitkových vozidel a návěsů nájezdovou ochranu v zadní části. Směrnice Evropské unie definují přesnou rozteč profilu k půdě a k zadní části vozidla anebo návěsu.

Inženýři firmy Krampe vyvinuli v roce 2021 modulárně koncipovaný systém nájezdové ochrany, aby bylo možné dodržet požadované rozměry i u podvozků s různě velkými pneumatikami a provedeními náprav. Tento inovativní koncept má tu přednost, že opěry nájezdové ochrany jsou výměnné. Držáky nájezdové ochrany, připojené k rámu pomocí šroubů, mají různou výšku a tvar a lze je flexibilně zaměňovat. Díky tomu může být podoba nájezdové ochrany flexibilně adaptována každému dopravnímu prostředku.

Prvek, který překáží

Byť návěs s vanou, vybavený nájezdovou ochranou, splňuje evropské předpisy, tak v praxi je přítomnost nájezdové ochrany často na překážku. Může tomu tak být u pěstitelů zeleniny, kde jsou hlízy brambor vykládány na pásy dopravníků nebo do zásobníků, a je zapotřebí velký a také vysoký přesah zadní části návěsu, který vyčnívá do oblasti příjmu hlíz. Stejně tak při couvání k hromadám hlíz či jiného materiálu je nájezdová ochrana stávající konstrukce často nebezpečným prvkem.

Inženýři firmy Krampe tyto problémy znají a nyní přišli s vlastním řešením - nájezdovou ochranou s hydraulicky ovládaným zvedáním, která se nechá téměř kompletně vyklopit nahoru. Tato vlastnost je opět unikátní. V nové nájezdové ochraně jsou integrována i koncová zadní světla, a také ty se zvedají spolu s nájezdovou ochranou nahoru. Tak se dostávají mimo oblast možného poškození kontaktem s materiálem nebo s konstrukcí příjmových zařízení.

Pro každého zákazníka

U tohoto řešení firmy Krampe řidič nemusí vystupovat z kabiny traktoru, protože nájezdovou ochranu může zdvihnout pomocí hydrauliky. Řidiči to usnadňuje práci a zabraňuje nehodám. Nájezdové ochrany v nejrůznějším provedení – jako pevné, sklopné anebo s hydraulickým ovládáním – představují vhodná řešení pro potřeby každého zákazníka. Rovněž splňují aktuální evropská nařízení ohledně konstrukce dopravní techniky.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down