15.09.2023 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ještě přesnější Tempo

V létě roku 2024 bude do strojů Väderstad Tempo F, Tempo V a Tempo L zaveden nový elektronický systém WSX. Modernizace elektroniky secího stroje umožní nové funkce pro zajištění přesnosti na poli. Mezi nové funkce patří automatická singulace osiva, aktivní hydraulický přítlak secích jednotek a také vyrovnávání křivek.

Od svého uvedení na trh před 10 lety si vysokorychlostní přesný secí stroj Väderstad Tempo získal vedoucí postavení na evropském trhu se secími stroji. V létě 2024 bude secí jednotka Tempo modernizována novým elektronickým systémem WSX, který společnost Väderstad sama vyvinula. Nejen samotný systém WSX však dále optimalizuje přesnost setí - ta bude vycházet z nových funkcí, které umožňuje.

Nové funkce

"Nový systém WSX nám umožňuje integrovat tři nové funkce, které ještě více optimalizují přesnost sázecího stroje Tempo", říká Oskar Karlsson, ředitel pro produktový management secích strojů ve společnosti Väderstad

Zaprvé je zavedena automatická singulace osiva, která vždy zajistí přesnou jednocenní osiva v secím stroji bez nutnosti ručního nastavení.

Za druhé je zaveden aktivní hydraulický přítlak na secí jednotky, který vždy zajistí přesnou hloubku setí nezávisle na stavu půdy. Systém má za úkol vždy dodržet nastavenou přítlačnou sílu  jednotek a v závislosti na půdních podmínkách bude přidávat nebo uvolňovat přítlak. Pokud například přejíždí přes lehčí oblast pole, přítlak se sníží, a pokud vjíždí do oblasti s tvrdšími půdními podmínkami, přítlak se zvýší. Aby byla zajištěna rychlá reakční doba, pracuje systém s hydraulikou. Secí stroj může být vybaven buď aktivním hydraulickým přítlakem s jednou zpětnou vazbou a ovládáním pro celou šířku stroje, nebo individuálním aktivním hydraulickým přítlakem pro každou secí jednotku zvlášť.

Třetí novinkou je zajištění konzistentní dávky po celé šířce secího stroje při zatáčení. To znamená, že vnitřní secí jednotky při zatáčení dočasně sníží svou dávku, zatímco vnější řádkové jednotky jí zvýší.

Vaderstad představil novinky na svém stroji Tempo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down