03.04.2024 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mechanické secí stroje Vitasem nové generace

Mechanické secí stroje Vitasem má firma Pöttinger ve svém výrobním sortimentu již dlouho. V loňském roce přišla s novou generací těchto oblíbených strojů. Charakterizuje ji spolehlivost a jednoduchost nastavení i ovládání. Aby bylo možné využití na zemědělských podnicích různé velikosti, vyrábí se Vitasem v pracovních záběrech od 2,5 do 4 metrů. Současně si zájemci mohou zvolit jeden z několika různých pasivních i aktivních strojů na přípravu půdy před setím.

Anebo si mohou pořídit těchto strojů na svou farmu více a podle potřeby je u secího stroje zaměňovat. Dále je možné vyjít vstříc specifickým podmínkám stanoviště i doplněním prvků ze široké oblasti výbavy na přání.

Pro zvýšení plošné výkonnosti

Hlavním cílem faceliftu dosavadní generace secích strojů Pöttinger Vitasem bylo zvýšení plošné výkonnosti a další zjednodušení nastavení a ovládání secího stroje. Vitasem nové generace nabízí o 25 procent větší kapacitu zásobníku osiva, která přijde vhod zvláště při setí velkozrnných luskovin anebo plodin s drobným osivem. Intervaly mezi jednotlivými přestávkami pro doplňování osiva se prodlužují a zvýší se plošná výkonnost.

Ale i samotné doplňování osiva bude usnadněno. Víko zásobníku může být otevřené ve větším úhlu, což usnadňuje manipulaci například s velkoobjemovými vaky, ale i se lžící nakladače. V přední části zásobníku se nachází nejen bezpečné madlo, ale za ním ještě široký plech po celé šířce zásobníku. Tento plech usnadňuje práci při manuálním doplňování osiva do zásobníku z pytlů. Obsluha se může pohybovat po prostorné lávce s protiskluzovým povrchem.

Ke zvýšení komfortu ovládání a bezpečnosti práce především v nočních hodinách je secí stroj Pöttinger Vitasem možné vybavit osvětlením vnitřní části zásobníku osiva v kombinaci s pracovními světly.

Zjednodušení nastavování

Velkou proměnou u nové generace secích strojů Pöttinger Vitasem prošla výsevní zkouška. Záchytné vany na nadávkované osivo je možné vizuálně překontrolovat pohledem z boku a nalézt tak případné chyby ihned. Tak je spolehlivě zajištěno kvalitní příčné rozdělení osiva. Dvoudílné záchytné vany mohou být vytaženy do strany. Jak výsevní zkouška, tak i kompletní nastavení secího stroje je možné provádět z levé strany, což opět snižuje časovou náročnost pro tyto práce.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down