02.04.2024 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Slavnostní otevření nové pobočky firmy Pöttinger v Severní Americe

Rakouský výrobce zemědělských strojů Pöttinger se v roce 2008 zabydlel v USA s vlastní dceřinou společností. Rostoucí zájem o zemědělské stroje a s tím spojený růst si vyžádaly další expanzi: byla vybudována nová pobočka společnosti ve Valparaisu v americkém státě Indiana. Slavnostní otevření se uskutečnilo 21. února 2024 – za přítomnosti místních politiků, prodejců a delegace z centrály skupiny v Rakousku.

Základní kámen nové budovy byl položen již v březnu 2023 a byl získán pozemek o rozloze více než osmi hektarů – v blízkosti předchozího umístění. V polovině června dorazila stavební vozidla a v rekordním čase byla postavena budova o rozloze cca. 1 800 čtverečných metrů. Samozřejmě, že i v této nové budově společnost Pöttinger realizovala své vysoké standardy udržitelné výstavby.

Prostor potřebný pro skladování dílů, školení a zákaznický servis se v posledních letech výrazně zvětšil. V nové budově se nyní nacházejí moderní kanceláře, výstavní prostory a velký sklad náhradních dílů.

Důležitý trh

"Severní Amerika je pro společnost Pöttinger důležitým odbytovým trhem s již tak značným obratem kolem 40 milionů eur," vysvětluje Gregor Dietachmayr, generální ředitel společnosti Pöttinger, důvody nové investice na vysoce konkurenčním trhu. Velkou výhodou nového prodejního místa na Slover Road ve Valparaisu je potenciál dalšího růstu. Velký prostor kolem firemní budovy nabízí také dostatečný prostor pro předvádění a praktická školení.

Slavnostního otevření 21. února 2024 se zúčastnili různí prodejci, místní politici a novináři a také vysoce postavená delegace zástupců společnosti z centrály skupiny. Hostiteli byli jeden z majitelů Klaus Pöttinger, mluvčí představenstva Gregor Dietachmayr a generální ředitel společnosti Pöttinger U.S. Andrew Brown.

Největší podíl na obratu firmy Pöttinger v Severní Americe mají žací stroje, obraceče, shrnovače a talířové podmítače. Stále existuje velký potenciál pro uplatnění nových pásových shrnovačů Mergento a technologie setí.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down