07.12.2023 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní talířové podmítače Horsch

Zajímavým exponátem na stánku firmy Horsch na Agritechnice byl talířový podmítač Joker 7 RT+. Jedná se o nástupce podmítače Joker 8 RT Classic. Skutečná pracovní šířka činí 7,15 m. Podmítač má pestré možnosti konfigurace obdobně, jako u ostatních typů Joker 5 – 8 RT

Vystavený stroj byl vybaven v přední části nožovým válcem, který dokáže účinně zkrátit například řepkovou slámu. Přední vodicí kola napomáhají udržování pracovní hloubky na nastavené úrovni v celém záběru. Jak nasvědčovala stupnice v blízkosti podvozku, podmítač byl také vybaven hydraulickým nastavováním pracovní hloubky. Tento systém je ve volitelné výbavě pro modely Horsch Joker 5 / 6 / 8 RT.

Výběr ze sedmi opěrných válců

Zájemci o podmítač si mohou zvolit jeden z celé řady pěchů. Vystavený stroj měl pěch dvojitý SteelDisc. Ten je díky své hmotnosti i konstrukci vhodný pro hluboké utužení s pevným povrchem půdy. Řezné prstence provádějí intenzivní rozdrobení půdy. O plynulé fungování pěchu za všech podmínek se starají zdokonalené škrabky. Tento pěch se vyznačuje i velkou nosností.

Kompaktní podmítač pro tříbodový závěs

Na stánku firmy Horsch byl k vidění i podmítač Joker 5 CT v nesené podobě. Také tento kompaktní podmítač provádí celoplošné mělké zpracování půdy a poradí si i velkými objemy organické hmoty na povrchu. Vyznačuje se tradiční robustní konstrukcí. Vystavený podmítač byl vybaven výsevní jednotkou MiniDrill pro jednoduché a rychlé setí meziplodin současně s podmítkou.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down