27.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návěs Brantner Power-Push jako překládací vůz

Zajímavým způsobem prezentoval výrobce Brantner na veletrhu Agritechnica 2023 možnosti návěsů s posuvným čelem. Návěs TA 23071 Power-Push s robustním rámem s profilem dvojitého C je koncipován pro celkovou dovolenou hmotnost 24 tun, kdy na odpruženou oj se závěsem K 80 připadá zatížení čtyř tun.

Postranice korby jsou vyrobené z ocelového plechu a jsou zesílené. Díky nástavkům byly u vystaveného návěsu vysoké 2300 milimetrů, tedy o 300 milimetrů více, než má návěs ve standardní výbavě. Ve výsledku to přináší oproti sériové verzi navýšení objemu ložné plochy o šest krychlových metrů na 40 krychlových metrů. Pro usnadnění nakládky materiálem je možné nástavek na pravé straně hydraulicky spustit.

Také vyklápění zadního čela se ovládá hydraulicky. Kromě plného otevření čela pro vyložení materiálu běžným způsobem (bez posunu těžiště, charakteristické pro vozy s výtlačným čelem), je možné i jen dílčí vyklopení čela.

Výhody dílčího vyklopení zadního čela

Tuto možnost, šikovně prezentovanou na vystaveném návěsu, využijí zemědělci, mající k zadnímu čelu připojený šnekový překládací dopravník. V momentě, kdy je třeba s takto vybaveným návěsem odvézt z pole poslední fůru zrna na farmu a vysypat ji například do příjmového koše sila na obilí, pak je to díky dílčímu otevření zadního čela možné bez nutnosti demontáže dopravníku. Šnekový dopravník o průměru 500 milimetrů slibuje krátké překládací časy, protože dokáže přeložit 450 tun obilovin za hodinu. Dopravník je hydraulicky sklopný, přičemž jeho pohon je v návěsu zabudován již z výroby (průchod pro kloubový hřídel pod podlahou návěsu atd.).

Robustní rozmetací ústrojí

K přípojným bodům pro zadní čelo v zadní části návěsu Brantner Power-Push lze jednoduše připojit nejen šnekový dopravník, ale i rozmetací ústrojí F2V. To je tvořeno dvojicí vertikálních frézovacích válců a dvěma rozmetacími talíři s lopatkami. Válce, vyrobené ze silnostěnných ocelových trubek, jsou osazeny našroubovanými zesílenými frézovacími zuby, vyrobenými z oceli Hardox. Každý frézovací válec má vlastní převodovku v olejové lázni a pro optimální chod a dlouhou životnost je v průběhu výroby podroben dynamickému vyvážení. Přenos výkonu je realizován opět kloubovými hřídeli Walterscheid.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down