11.12.2023 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návěsy Fliegl ASW slaví 25 let výroby

Přesně před 25 lety přišla firma Fliegl na trh se svou velkou inovací: návěsem s posuvným čelem. V roce 1998 prezentoval Josef Fliegl senior první návěs Fliegl „Gigant“. Svou inovativností nastavil tento návěs nová měřítka v zemědělské dopravě. Inovativnost byla oceněna též stříbrnou medailí na mezinárodním veletrhu Agritechnica 1999. Po těsných 9500 dnech a více než 25 000 vyrobených návěsech s výtlačným čelem se stále ještě vyrábějí návěsy ASW první generace. Nicméně současné návěsy ASW jsou již výrazně zdokonalené.

Systém výtlačného čela rychle prokázal své možnosti univerzálního využití. Vhodně se uplatnil nejen v zemědělství, ale také v lesnictví, u provozovatelů bioplynových stanic, v zahradnictví a údržbě krajiny stejně jako v pozemních stavbách.

Značný potenciál

Zemědělci velmi rychle rozeznali potenciál nového návěsu. Fliegl ASW si mohl naložit více materiálu a ušetřil tak cesty. Možné je připojení různého speciálního příslušenství, takže se ušetří za speciální prostředky. Návěs je možné proměnit v překládací vůz anebo rozmetadlo hnoje. Výtlačné čelo umožňuje bezpečné a rychlé vyložení materiálu i na složitém terénu či v nízkých budovách.

Zákazník tak získá multifunkční dopravní prostředek. Ať návěs pro zemědělský podnik, nebo vůz pro přepravu sněhu v obcích či na letištích, návěs Fliegl ASW je prostředkem pro celoroční využití. Nechá se příslušným požadavkům individuálně přizpůsobit.

Dnes již v 51 modelech

V průběhu času se portfolio modelů rozrůstalo. Dnes, v roce 2023, již firma Fliegl dokáže hrdě nabídnout své výtlačné čelo v dohromady 51 modelech – od malých až po velké s podvozkem tridem. Kromě traktorového návěsu či sedlového návěsu existuje také korba s výtlačným čelem v podobě nástavby na podvozky terénních nákladních automobilů.

Mnoho různých nástaveb

Příznivci značky vědí, že Fliegl vynaložil nemalé úsilí do rozšíření spektra možných nástaveb, jako jsou překládací nástavby se šnekovými dopravníky různých průměrů, překládacími pásy pro překládku štěpky a s rozdružovacími válci. Kromě toho nabízí výrobce celou řadu možných prvků výbavy na přání. Patří k nim zařízení pro zajištění nákladu, systémy vážení nákladu a praktické systémy ovládání, případně i osvětlení. Ani ovládání funkcí pomocí ISOBUS není problémem.

V roce 2019 uvedl Fliegl na trh modely Taurus, koncipované speciálně pro transport pícnin od sklízecích řezaček. Největší typ, ASW 3101 Taurus s podvozkem Tridem, se pyšní celkovou dovolenou hmotností 34 tun a objemem korby ca. 55 krychlových metrů. Nově může být obutý do velkých pneumatik 710/50 R 30.5, s nimiž je hmotnost nákladu rovnoměrně rozložena, snížen měrný tlak na půdu a návěs se chová klidněji. Další, mladou inovací, je systém elektronického nuceného řízení SteerX.

Výročí 25 let výroby návěsů ASW oslavila firma Fliegl vydařenou prezentací návěsů na svém stánku na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down