20.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová komfortní hydraulika pro nesené pluhy Amazone Teres

Nesené pluhy Amazone Teres se pyšní nejenom pěknými výsledky své práce, ale také bohatými možnostmi nastavování pomocí hydrauliky traktoru. Pomocí dvojčinných hydraulických okruhů se kromě otáčení pluhu nechají hydraulicky nastavovat ještě šířka záběru prvního orebního tělesa, záběr všech orebních těles a hloubka orby.

Aby bylo možné tyto funkce komfortně ovládat z kabiny traktoru, je u neseného pluhu Amazone Teres 300 VS zapotřebí celkem čtyř dvojčinných a jeden jednočinný vnější hydraulický okruh (určený  pro nastavování systému nonstop jištění proti přetížení). Nicméně nesené pluhy jsou někdy v praxi agregovány i s traktory, které disponují pouze dvěma až třemi vnějšími hydraulickými okruhy. Aby taková agregace byla možná i pro plně vybavené pluhy Teres, vyvinula firma Amazone systém komfortní hydrauliky.

Jeden okruh, vícero funkcí

Nový systém se skládá z elektrického předvolbového pultu a elektrohydraulického rozvaděče. Pak je možné ovládat více funkcí pluhu jen pomocí jednoho vnějšího hydraulického okruhu. Jednotlivé funkce, jako je pracovní záběr orebních těles, hloubka orby a záběr prvního orebního tělesa, se na terminálu ComfortClick předvolí otočným přepínačem. Takto je možné komfortně ovládat a provádět nastavení pluhu řady Teres 300 jen s využitím dvou vnějších hydraulických okruhů.

Méně náročná agregace k traktoru

A pokud má traktor k dispozici ještě i třetí vnější hydraulický okruh, pak může být tento využitý pro nastavení výsuvu hydraulického válce, jenž funguje v roli horního táhla tříbodového závěsu, a určuje naklopení pluhu více na patu či na špičku.

S novým systémem komfortní hydrauliky nabízí pluh Amazone Teres 300 maximální komfort obsluhy při současném snížení nároků na pracnost při agregaci pluhu k traktoru.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down