15.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové návěsy s bankou nožů a dalšími inovacemi

V roce 2021 představila firma Pöttinger své víceúčelové návěsy Jumbo řady 7000. A hned v roce následujícím přišla znovu s novinkou – sérií Jumbo 8000. Osvědčené inovace zůstávají zachovány, jako například nový systém pohonu, ale Jumbo 8000 překvapuje především ještě větším počtem nožů ve svém nosníku Easy Move.

Již vozy Jumbo řady 7000 se mohly pochlubit tím, že dokázaly sbírané krmivo zkrátit na řezanku o teoretické délce 35 milimetrů. V nosníku bylo tehdy možné usadit maximálně 48 nožů Twin Blade s oboustranným ostřím.

S bankou nožů

Nové návěsy Pöttinger Jumbo 8000 se posouvají ještě dál: jejich výkyvný nosník se proměnil ve skutečnou „Banku nožů“ – těch pojme dokonce 65. Díky tomu se při shodné šířce plnicího kanálu rozteč mezi noži opět snížila, a to téměř o třicet procent. Teoretická délka řezanky činí 25 milimetrů.

Optimalizace rotoru

Osmiřadý plnicí rotor plynule přebírá od sběrače i krátkou a mokrou hmotu. Hvězdice jsou tradičně uspořádány do spirály, ale mají optimalizovaný tvar. To spolu s velkou plochou stěrek v ložném prostoru umožňuje zkrácení každého stébla píce a dosažení vysokého stlačení hmoty v ložné ploše.

Oblíbený systém automatiky plnění, jímž se pyšnily senážní návěsy firmy Pöttinger všech generací, je u nové řady Jumbo 8000 ještě inteligentnější a citlivěji reagující. Je to dáno tím, že má k dispozici navíc ještě informace od nového přídavného senzoru, jenž může být na přání umístěn pod krytem nožů. V takovém případě využívá vůz Jumbo řady 8000 pro optimalizaci plnění informace již dohromady od čtyř různých senzorů.

Nový senzor pod krytem nožů měří úroveň předběžného stlačení hmoty v prostoru přímo nad plnicím rotorem.

Více informací v měsíčníku Farmář č. 3/2024.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down