Ve spojení s novým navigačním systémem GPS Pilot se nový terminál Claas Cemis 1200 osvědčuje při automatickém řízení strojů, ale i při vedení managementu zakázek a systémů precizního zemědělství.
Samozřejmostí je využívání ovládání nářadí pomocí ISOBUS (jako doplněk k terminálu Cebis), ovládání automatického vypínání sekcí a řízení lokálně variabilní aplikace u traktorů.
Od roku 2024 pomohou obsluhám nové funkce vytěžit více z navigačního systému GPS Pilot. Terminál Cemis 1200 bude umět automaticky zakládat větší počet referenčních linií v rámci jednoho pozemku. Na základě importovaných anebo zaznamenaných hranic pole mohou být vypočítány a do paměti uloženy AB linie v podobě přímky anebo křivky pro různé oblasti či segmenty pozemku – ještě před zahájením zpracování pole.
Tento nový prvek usnadní zpracování především pozemků s nepravidelnými tvary. Vedle hlavního směru zpracování pole mohou být stanoveny jako referenční linie i obloukovité okraje polí. Jakmile pak řidič s traktorem do další oblasti pole přijede, postačuje mu pouze aktivovat referenční linie pro tuto oblast a ihned poté může pokračovat v práci s maximální přesností navádění.
Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2023.*