06.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přírůstek do rodiny dvouřádkových sklízečů brambor Grime

Firma Grimme přichází pro rok 2024 s novinkou, taženým dvouřádkovým vyorávačem EVO 260. Jedná se o nástupce známého modelu SE 260.  EVO 260 se vyznačuje buď čistě mechanickým, nebo plně hydraulickým pohonem všech sítových pásů a separačních ústrojí.

EVO 260 je se svými dvěma oddělovači natě a prostorným rozdružovacím stolem vhodný zvlášť pro podniky, které kladou zvláštní důraz na šetrné vyorávání a které třídí brambory ručně již na poli. Stroj je vybaven zásobníkem o kapacitě šesti tun a je vhodný pro traktory od výkonu 120 k. Grimme EVO 260 lze objednat pro sezónu 2024.

TerraTronic na přání

EVO 260 používá konstrukci na základě vibračního rámu, čímž dochází k úspoře hmotnosti. Zároveň se takto eliminuje nežádoucí případné hromadění natě na vyorávači. Stroj lze volitelně dovybavit hloubkovým naváděním Grimme TerraTronic, které má dle volby automatické odlehčení tlaku na hrůbek nebo využívá regulaci přítlaku na hrůbek.

Pro ideální výsledek třídění mohou být rychlosti prvního a druhého sítového pásu nastavovány navzájem nezávisle. Kromě automatické úpravy rychlosti oddělovačů („Speedtronic-Sep“), lze s „Speedtronic-Web“ plně automaticky, dle zátěže a v závislosti na jízdní rychlosti regulovat rychlost pohybu prosévacího pásu, čímž dochází k usnadnění práce řidiče a šetrnému zacházení s produktem.

Více místa a pohodlí pro přebírací personál

Na silnici lze snížit přepravní šířku pod 3,30 m. Dodatečně lze stroj vybavit povětrnostní střechou pro třídicí personál a Nonstop zásobníkem o kapacitě šesti tun. Pro zvýšení komfortu pro třídicí personál jsou k dostání výškově nastavitelné stupínky na rozdružovacím stole, které umožňují třídicímu personálu příjemnou pracovní výšku. Navíc je k dostání vodotěsný ukládací box, čalounění na rozdružovacím stolu, držák nápojů a nádoba na mytí rukou s objemem 15 l.

Podvozek šetřící půdu s extra rozjezdem

Díky nízké vlastní hmotnosti 10,5 až 11,8 t a radiálním pneumatikám 800/45R30.5 je EVO 260 mimořádně lehký a šetrný k půdě. Aby bylo možné vyorávat i za nepříznivých podmínek, lze pravé kolo volitelně vybavit pohonem.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down