01.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Společnost New Holland získala dvě ceny AE50 od Americké společnosti zemědělských a biologických inženýrů

Americká společnost zemědělských a biologických inženýrů (ASABE) vybrala traktory T6.180 Methane Power a T7.300 s dlouhým rozvorem a systémem PLM Intelligence od společnosti New Holland jako vítěze v soutěži ASABE AE50 pro rok 2024. Toto ocenění je za posledních šest let již potřinácté, kdy byla společnost New Holland oceněna během udílení cen ASABE AE50.

ASABE AE50 je jedinečný program ocenění, který se věnuje ocenění pokroku v oblasti zemědělství, potravinářství a biologických systémů. Ceny uděluje časopis ASABE Resource, jehož cílem je ocenit 50 nejprůkopničtějších produktů, které jsou každoročně uváděny na trh v těchto odvětvích. Porota, složená z odborných inženýrů, pečlivě vybírá vítěze na základě kritérií, která zdůrazňují inovace, technický pokrok a dopad na trh jako klíčové determinanty.

"Ocenění AE50 je symbolem našeho závazku vůči zemědělcům a příslibem pokračovat v inovacích. Jsme vděční za toto uznání od ASABE a těšíme se na další posouvání hranic toho, co je v zemědělství možné," říká Carlo Lambro, prezident značky New Holland.

Traktor T6.180 Methane Power

Traktor T6.180 Methane Power od společnosti New Holland, první traktor poháněný metanem na světě, je navržen tak, aby minimalizoval emise a maximalizoval produktivitu. Traktor poskytuje stejný výkon, točivý moment a životnost jako jeho dieselový ekvivalent s přidanou výhodou odhadovaného snížení provozních nákladů až o 30 %.

Provozovatelům také nabízí flexibilitu využívaného paliva a může jezdit buď na stlačený biometan, nebo na stlačený zemní plyn (CNG). Traktor T6 Methane Power je klíčovým prvkem konceptu energeticky nezávislé farmy společnosti New Holland a završuje smyčku skutečného oběhového hospodářství, od pole k výrobě energie a zpět na pole – kompletní cyklus s neutrálními emisemi oxidu uhličitého. Zemědělci mohou pěstovat plodiny a využívat zemědělský odpad nebo hnůj k výrobě biometanového paliva, čímž odečítají oxid uhličitý  z životního prostředí, což má za následek uhlíkově negativní stopu.

Traktor T7.300 s dlouhým rozvorem a systémem PLM Intelligence

Traktor T7 s dlouhým rozvorem (LWB) a PLM Intelligence je vybaven vylepšeným motorem FPT Industrial NEF 6, který poskytuje maximální výkon až 300 koňských sil. Tento stroj je vybaven nejpokročilejšími balíčky konektivity. Kromě toho je T7 LWB vybaven kabinou Horizon Ultra, která je s 66 decibely velmi tichá a plynulou automatickou převodovkou Auto Command.

Předávání cen

Traktory T6.180 Methane Power a T7 s dlouhým rozvorem a systémem PLM Intelligence budou oceněny v lednovém/únorovém vydání časopisu ASABE Resource 2024.  Ceny budou předány na virtuální konferenci ASABE Agricultural Equipment Technology Conference, která se bude konat 11.–14. února 2024 v Louisville v Kentucky.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down